Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 31 października

Ogłoszenia parafialne - 31 października

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
– 31 października 2010r.1. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada o godz. 9.30 w kościele, a o godz. 11.30 uroczysta suma na cmentarzu.

2. W dniu 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w ten dzień o godz. 9.30, 11.30, 16.30 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy polecali wszystkich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od poprzedniej Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy, aby ktoś z rodziny tych zmarłych przyniósł do świątyni na tę Mszę św. znicz, który zapali podczas Modlitwy Wiernych, a następnie ze zniczami pójdziemy na cmentarz odmawiając różaniec za zmarłych wspominając ich w wypominkach jednorazowych. Proszę na cmentarz zabrać latarki.

3. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Aby ułatwić przyjmowanie proszę zabrać specjalne karteczki, które leżą za ławkami i na nich wpisać swych zmarłych i zaznaczyć miejscowość.

4. Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu podczas tych świąt. Wyrzucamy śmieci tylko do przeznaczonego na to śmietnika. Jeżeli z jednej strony jest zapełniony, proszę śmieci wyrzucić z drugiej strony.

5. W następną niedzielę – 7 listopada na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszego Gimnazjum kierowana przez ks. Pawła przedstawi program „Zaduszki parafialne”. Serdecznie zapraszamy.

6. Od listopada Msze św. w dzień powszedni o godz. 16.30 i 17.00. W kaplicy w Wojszczycach Msza św. niedzielę, pierwsze piątki miesiąca i święta kościelne o godz. 15.00.

7. Od listopada kancelaria czynna od godz. 15.30 do 16.15 od wtorku do piątku.

8. Mieszkańcy Świniar dziękują za złożone dary. Do 21 listopada zbieramy płody ziemi na Seminarium Duchowne w Płocku. Przedstawicieli poszczególnych wiosek prosimy o zorganizowanie tej akcji i przywiezienie „darów ziemi” na plebanie do garażu. Stąd zostaną zabrane do Płocka.

9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku zwraca się prośbą o rozważenie możliwości pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Ze szczegółami można zapoznać się w ogłoszeniu w gablocie lub z broszur, które leżą za ławkami.

10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę. Do dnia dzisiejszego ofiarę na parking złożyło 156 rodzin.
Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Nowi kardynałowie Kościoła.
• Dotknięcie śmierci – czy można przygotować się na śmierć, jak pogodzić się z niespodziewaną śmiercią bliskich?
• 10 mitów o in vitro.

• W Małym Gościu Niedzielnym – o prawdziwym wyborze i prawdziwej wolności, a także o święcie Odzyskania Niepodległości – 11 listopada.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

23,935,755 unikalnych wizyt