Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 maja 2019

Ogłoszenia parafialne - 5 maja 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz.17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach. Prosimy także o zrobienie porządków przy figurach i krzyżach przydrożnych w swych miejscowościach.


2.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu – niedziela adoracyjna. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja wokół świątyni.


3.     W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, siedemnaścioro dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o zachowanie należytego porządku podczas tej Mszy św. oraz nie zajmowanie zarezerwowanych miejsc dla rodziców. Podczas Mszy św. obok dzieci i przed ławkami może znajdować się tylko Panie Katechetki, upoważniony kamerzysta i fotograf. Wszyscy otoczmy te dzieci swoją modlitwą.


4.     Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę – 11 maja od godz. 9.00 do godz. 10.00. Prosimy się nie spóźniać. Dzieci po spowiedzią ze stolika biorą pamiątkową karteczkę ze swoim nazwiskiem.


5.     Za tydzień w poniedziałek - 13 maja rozpoczynamy tegoroczny cykl "nabożeństw fatimskich". Zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą fatimską i ze świecami wokół świątyni.


6.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?

·        O tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą.

·        Reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie.

·        Dlaczego do wielkanocnej masakry chrześcijan doszło właśnie na Sri Lance, gdzie i muzułmanów i chrześcijan jest niewielu?


7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności


8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


23,952,096 unikalnych wizyt