Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 28 kwietnia 2019

Ogłoszenia parafialne - 28 kwietnia 2019

1.     W środę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Sumie. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach. Prosimy także o zrobienie porządków przy figurach i krzyżach przydrożnych w swych miejscowościach.

2.     W piątek – 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

3.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu maju. Nie będzie specjalnych nabożeństw gdyż będzie nabożeństwo majowe.

4.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu – niedziela adoracyjna. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja wokół świątyni.

5.     Dnia 01 maja o godz. 10.00 próba dzieci przed Pierwsza Komunią Świętą.

6.     Dyrekcja i Rada Rodziców szkoły w Emolinku zaprasza od godz. 13.00 na piknik rodzinny  przy szkole w Emolinku. Przewidziane wiele atrakcji.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O Claudii Koll, która dla Bożego Miłosierdzia porzuciła aktorstwo.

·        Historia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku.

·        O historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji.

·        Czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje ?

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.