Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 21 kwietnia 2019

Ogłoszenia parafialne - 21 kwietnia 2019

1. Drodzy Parafianie i Wszyscy Goście przeżywający te święta w naszej Parafii razem z bliskimi swojego serca, Duszpasterze Parafii Kroczewo, życzą Wam na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego – Niech krzyże naszych zmagań, cierpień i poświęceń przenika Duch Zmartwychwstania. Niech nasze niepokoje, zatroskania, spodziewania pokrzepia obecność Tego, który wciąż dla nas łamie chleb. Niech nasze słabości, upadki i grzechy znajdą ukojenie w Jego wielkanocnym: „Pokój wam”.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie Triduum Paschalnego i Wielkanocy: Panu Sławomirowi Kornatowskiemu za pomysł i wykonanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, Panu Sławomirowi Wrzos i Panu Sławomirowi Wiśniewskiemu i Jego Synom za pomoc przy budowaniu Grobu i Ciemnicy, Pani Ani Klimczewskiej za dekoracje kwiatową, Druhom Strażakom z OSP Kroczewa, Trębek Nowych, i Wojszczyc, Lektorom i Ministrantom, Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę.

3. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.30 i 11.30, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00. O godz. 17.00 tylko Msza św. ślubna.

4. Jutro w II dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w ten dzień są na katolickie uczelnie.

5. Intencje mszalne:

6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

· O mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus.

· O tym jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu.

· Jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać  Kościół.

· Czas nauczycieli – o ogólnopolskim strajku nauczycieli.

· W MGN – płyta Arki Noego i mnóstwo ciekawych rzeczy o Wielkanocy.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.