Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 30 grudnia 2018

Ogłoszenia parafialne - 30 grudnia 2018

1.     W poniedziałek zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, na której podziękujemy Bogu za przeżyty rok 2018.

2.     We wtorek - Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św.      w świątyni tak jak w każdą niedzielę, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00.

3.     W związku ze zbliżającą się po Świętach Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską,  Pan Adam Grzybowski, będzie roznosił po domach wodę święcona, kadzidło i kredę. Rzeczy tę zostały poświęcone na Mszy św. 16 grudnia o godz. 9.30. Jeżeli kogoś nie będzie w czasie roznoszenia w domu, będzie mógł taki pakiet (woda święcona, kadzidło i kreda) odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii.

4.     Trwa wizyta duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Bardzo prosimy aby podczas kolędy gromadziła się cała rodzina, usprawiedliwieniem może być tylko choroba, praca, studia lub wyjazd służbowy. Prosimy aby uczniowie zostawiali na czas kolędy zeszyty od religii lub ćwiczenia, a także indeksy.

5.     W minionym roku w każdym domu zostawialiśmy okolicznościową informację o potrzebach parafii na najbliżej planowaną inwestycję. Przedstawiony projekt ma być realizowany przy wydatnym wsparciu ze środków unijnych z Ministerstwa Ochrony Środowiska . Koszt całości projektu to 1 300 000 (milion trzysta tysięcy ) złotych, wkład własny parafii to około 200 tysięcy złotych. Prosiliśmy o ofiary w latach 2018 i 2019 w wysokości 200 zł. od rodziny. W roku 2018 na ten cel ofiary złożyły 99 rodziny w wysokości 18 350 zł. Dotychczas za audyt i badania parafia wydała już 20 170 zł. W miesiącu lutym podpisujemy z Ministerstwem umowę na realizację projektu. Proszę o poważne podejście do tejże prośby.

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

PLAN ROZNOSZENIA WODY ŚWIĘCONEJ KADZIDŁA I KREDY

31 XII – Poniedziałek

od godz. 9.00 Swobodnia

od godz. 9.00 Wojszczyce