Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 16 grudnia 2018

Ogłoszenia parafialne - 16 grudnia 2018

Ogłoszenia parafialne

1.     Przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zechciejmy wykorzystać ten tydzień pamiętając nie tylko o zewnętrznej stronie Świąt ale przede wszystkim o swoim sercu. W marketach i sklepach już od tygodni świąteczny wystrój , a jak jest w Twoim sercu?

 

2.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty.

 

3.     Są jeszcze do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2018” Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

 

4.     W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

 

5.     Ponieważ przed tygodniem kończyliśmy rekolekcje, zbiórkę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie przeprowadzamy w dzisiejszą niedzielę.

 

6.     W związku ze zbliżającą się po Świętach Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską,  Pan Adam Grzybowski, będzie roznosił po domach wodę święcona, kadzidło i kredę. Rzeczy tę zostały poświęcone na Mszy św. 16 grudnia o godz. 9.30. Jeżeli kogoś nie będzie  w czasie roznoszenia w domu, będzie mógł taki pakiet (woda święcona, kadzidło i kreda) odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. Do dzisiejszego numeru dołączona jest płyta z najpiękniejszymi kolędami. A w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym jak kardynał Henry Newman odkrył pełna prawdę w Kościele katolickim.

·        Na świecie zamordowano w tym roku 35 księży, to najczarniejszy bilans od 2000 r.

·        Paryż w ogniu.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym”                                                                                                   – „Bilet do nieba” – specjalne opowiadanie na święta                                - o najmłodszych europejskich księżniczkach

 

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

PLAN ROZNOSZENIA WODY ŚWIĘCONEJ KADZIDŁA I KREDY

17 XII – Poniedziałek

od godz. 9.00 Strubiny

18 XII – Wtorek

od godz. 9.00 Jaworowo

19 XII – Środa

od godz. 9.00 Koryciska

20 XII – Czwartek

od godz. 9.00 Sobole

21 XII – Piątek

od godz. 9.00 Henrysin

od godz. 9.00 Trębki Stare

22 XII – Sobota

od godz. 9.00. Trębki Nowe - całość

 

24,547,851 unikalnych wizyt