Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 30 września 2018

Ogłoszenia parafialne - 30 września 2018

1.     W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Dlatego też Msze św. w październiku w dzień powszedni są o godz. 16.00 i po różańcu o godz. 17.15.

2.      W poniedziałki, środy i piątki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

3.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

4.     W dniu 21 października będzie miała miejsce podniosła uroczystość związana z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Odsłonięcie i poświęcenie obelisku poświęconemu bohaterom walczącym o odzyskanie niepodległości i wolność Ojczyzny, a także wszystkim naszym Parafianom, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy i te z następnej niedzieli - 07 października – będą przeznaczone na realizację tego przedsięwzięcia.

5.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu październiku. Nabożeństwa będą połączone z modlitwa różańcową.

6.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w ramach nabożeństwa odmówimy różaniec, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

7.     W następną niedzielę  - 07 października, na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą miały uroczyste wręczenie poświęconych różańców.

8.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to 25 zł. Jest ich tylko 20 więcej nie będzie.

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O św. Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można się wspiąć do nieba.

·        O wizycie papieża Franciszka na Litwie.

·        Dieta dla seniora. Jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe?

·        W „Małym Gościu Niedzielnym”

- w dodatku kolorowy silikonowy różaniec na rękę.

- 160 lat po objawieniach Matki Boskiej z Lourdes – historia krok po kroku.

10.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

11.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.