Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 7 stycznia 2018

Ogłoszenia parafialne - 7 stycznia 2018

1.            Dzisiejsza niedziela kończy w kościele okres bożonarodzeniowy. My jednak zgodnie z starą polską tradycją przedłużamy ten czas do 02 lutego. Do tego czasu pozostanie w świątyni wystrój świąteczny i będziemy śpiewać kolędy.

2.            Trwa wizyta duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Bardzo prosimy aby podczas kolędy gromadziła się cała rodzina, usprawiedliwieniem może być tylko choroba, praca, studia lub wyjazd służbowy. Prosimy aby uczniowie zostawiali na czas kolędy zeszyty od religii lub ćwiczenia, a także indeksy. W każdym domu zostawiamy okolicznościowe pamiątki i informację o potrzebach parafii na najbliżej planowaną inwestycję. Bardzo prosimy o zapoznanie się z zostawianym przesłaniem Księdza Proboszcza. Pragnę zrealizować wielką inwestycję z funduszy unijnych, przy wsparciu Diecezji Płockiej. Cała inwestycja rozłożona jest na lata 2018-2019, być może i na następny. Wsparcie ze środków unijnych będzie z Ministerstwa Ochrony Środowiska w ramach „Projektu oszczędności energetycznych”. Koszt całości projektu to 1 300 000 (milion trzysta tysięcy ) złotych. 80 do 85 % kosztów jest refundowanych. A więc parafia musi zainwestować około 200 tysięcy złotych środków własnych. Ofiary kolędowe przeznaczamy już na ten cel.

3.            Plan kolędy:

4.            Proszę nie sugerować się planem kolędy podawanym podczas roznoszenia wody święconej. Jest to plan prowizoryczny, który może ulec zmianie. I już uległ ze względu na dwa pogrzeby w tym tygodniu. Rzeczywisty plan kolędy jest w ogłoszeniach parafialnych, w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii.

5.            Z tyłu na ławce leżą ulotki z prośba o przekazanie 1% od podatku na leczenie dla Józia Grzybowskiego. Józio jest syna długoletniego ministranta w naszej parafii Konrada Grzybowskiego z Emolinka. W imieniu Józia i jego rodziców serdecznie dziękujemy.                                                                   KRS 0000037904                                                                                                       30885 Grzybowski Józef

6.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi.

·        O nowym biskupie Paryża – jest lekarzem, święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, a od stycznia kieruje najważniejsza francuską diecezją.

·        Jak powstawał bursztynowy ołtarz w Gdańsku?

·        Premier Mateusz Morawiecki opowiada o sobie – jak to wychowywał się w wrocławskiej dzielnicy grozy.

7.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

8.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.