Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 grudnia 2017

Ogłoszenia parafialne - 10 grudnia 2017

1. Serdecznie dziękujemy ks. kanonikowi Włodzimierzowi Piętce za przeprowadzenie w naszej Parafii Rekolekcji Adwentowych. Dzięki tej duchowej odnowie radośniej i po Bożemu przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia. Księdzu Włodzimierzowi na Święta Bożego Narodzenia życzymy obfitości Bożych łask i rozwijania płockiej edycji tygodnika „Gość Niedzielny”.

2.    Przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania.

3.    W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty. Na roraty prosimy o przychodzenia z lampionami i z zapalonymi lampionami wracamy do domów.

4.    Są do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2017” Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł. Świece można kupić w zakrystii.

5.    W następną niedzielę – 17 grudnia o godz. 12.30 specjalna Msza św. dla uczniów klas III i IV i ich rodziców w ramach bezpośredniego przygotowania się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych. Zapraszamy także uczniów klas II. Uczniowie klas III przynoszą ze sobą poświęcone tydzień temu książeczki do nabożeństwa.

6.    Ponieważ dzisiaj kończymy rekolekcje, zbiórkę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie przeprowadzimy w następną niedzielę.

7.    Bardzo prosimy o zrobienie porządku z kwiatami doniczkowymi na cmentarzu do najbliższego piątku. Pan Adam będzie w sobotę wywoził kwiaty i ziemię z doniczek. Wyrzucając kwiaty prosimy o zdejmowanie doniczek i odkładanie ich obok śmietnika, w ten sposób weźmiemy udział w recyklingu odpadów.

8.    Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę.

·        Dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?

·        Wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoja córeczkę.

·        Podsumowanie pielgrzymki Papieża do Birmy i Bangladeszu.

9.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.