Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 marca 2017

Ogłoszenia parafialne - 6 marca 2017

1. Trwa Wielki Post. Przypominamy o pokutnym charakterze tego okresu. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą pomagały nam odpowiednie nabożeństwa:
  • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody;
  • GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30, natomiat w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 31 marca – 2 kwietnia br. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marek Wilczewski – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.
2. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Prosimy o przeprowadzenie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach do Niedzieli Palmowej. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

3. Za dwa tygodnie w III niedzielę miesiąca – 19 marca, po Mszy św. o godz. 13.00 krawiec będzie brał miarę od dzieci na stroje komunijne. Jest to nowy producent, gdyż poprzedni zrezygnował z takiej działalności. Krawiec prosi o wpłacanie zaliczki przy mierzeniu w wysokości 50 zł.

4. Na cmentarzu parafialnym przystępujemy po lewej stronie od wejścia do robienia nowych grobów wymurowanych. Można miejsca na grób już rezerwować wpłacając zaliczkę. Zainteresowanych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej tam poznają szczegóły i zapoznają się z planem realizacji przedsięwzięcia.

5. W następną niedzielę po Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary na rzecz misji w Afryce.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Sto lat temu o pokutę za grzechy prosiła Matka Boża w Fatimie.
  • Historia miejsca nazwanego Czyśćcem św. Patryka.
  • Dlaczego organizacje pozarządowe domagają się ukarania Polski?
  • Ostatnia lekcja miłości – sylwetka dwóch sióstr zakonnych z naszej diecezji, które dwa tygodnie temu zginęły w wypadku samochodowym pod Koszalinem.