Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 grudnia 2016

Ogłoszenia parafialne - 25 grudnia 2016

Ogłoszenia parafialne
1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, Drodzy Parafianie oraz Wszystkim Gościom, a także Waszym Bliskim - pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie Wam jak najwięcej Łask Bożych, byście doświadczyli Bożej Mocy co dnia, a nasz Pan Jezus Chrystus zawsze był przy Was.

2. W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 11.30, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00, nie będzie Mszy św. po południu.

3. W Drugi Dzień Świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w II Dzień Świąt są tradycyjnie przeznaczane na Uczelnie katolickie.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Romualdowi Kowalczykowi ze Swobodni za podarowane choinki do świątyni i kaplicy. Dziękujemy także młodzieży za pomoc w dekoracji świątyni i bożonarodzeniowej szopki.

5. Dziękujemy Panu Sławomirowi Ibek za podarowane do stajenki zwierzaki. Po rozebraniu stajenki zwierzaki będzie można kupić.

6. Po świętach od czwartku  - 29 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w domach parafian.  Prosimy aby podczas wizyty kapłana była cała rodzina. Usprawiedliwieniem może być praca, nauka lub choroba. Dzieci i młodzież, którzy podczas wizyty duszpasterskiej będą w szkole proszeni są o pozostawienie zeszytów lub ćwiczeń do religii, a także indeksów. Aby spotkać się podczas kolędy z całą rodziną większość miejscowości będzie miała wizytę duszpasterską po południu od godz. 15.00.

7. W związku ze zbliżającą się wizytą duszpasterską,  Pan Adam Grzybowski, będzie roznosił po domach wodę święcona, kadzidło i kredę. Rzeczy tę zostaną poświęcone na Mszy św. 26 grudnia o godz. 11.30. Jeżeli kogoś nie będzie w czasie roznoszenia w domu, będzie mógł taki pakiet (woda święcona, kadzidło i kreda) odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii. Do Nowego Roku pan Adam będzie roznosił pakiety razem ze swym synem Konradem.

8. W sobotę zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, na której podziękujemy Bogu za przeżyty rok 2016.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O człowieku, który odwiedził wszystkie miejsca, gdzie znajdują się materialne ślady Boga.
  • O miejscu, gdzie tradycja nie pachnie skansenem, ale jest żywa i wynika z wiary.
  • O oficerze, który uratował 75 ton polskiego złota.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. O Betlejem, miejscu narodzin Jezusa.

23,949,584 unikalnych wizyt