Jesteś w: Wydarzenia » Pamięć o Zmarłych » Zmarł ks. ka. Jan Pikulski z Kamienicy

Zmarł ks. ka. Jan Pikulski z Kamienicy

Pamięć o ZmarłychKs. Kan. Jan Pikulski

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, tj. 8 grudnia 2016r., o godz. 2.00 w Szpitalu Klinicznym w Warszawie zmarł Ks. kan. Jan Pikulski.
Ks. Jan urodził się 15 września 1940 r. w miejscowości Rochny należącej do parafii Bądkowo. Po ukończeniu Wyższego Seminarium w Płocku przyjął święcenia kapłańskie w dniu 12 czerwca 1966 r. Posługę duszpasterską jako wikariusz pełnił następujących parafiach: Suszerz, Lekowo, Brańszczyk, Zegrze, Wieczfnia i Płońsk. Od 1 lipca 1980r. przez kolejne 33 lata był proboszczem w Kamienicy. W dowód uznania za gorliwą i owocną pracę duszpasterską został odznaczony przez Biskupa Płockiego tytułem kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej. Z dniem 30 czerwca 2013r. przeszedł na zasłużoną emeryturę i zamieszkał na terenie parafii jako emeryt.
W niedzielę 11 grudnia br. o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Kamienicy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego Ks. kan. Jana Pikulskiego przez księży z dekanatu zakroczymskiego.
Uroczystościom pogrzebowym w poniedziałek 12 grudnia o godz.13.00 w par. Opatrzności Bożej w Kamienicy będzie przewodniczył Ks. Biskup Mirosław Milewski.
Następnie, zgodnie z wolą Zmarłego Kapłana, trumna z ciałem zostanie złożona w grobie na parafialnym cmentarzu.
Polecajmy śp. Ks. kan. Jana Pikulskiego Bożemu Miłosierdziu
za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie,
a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.