Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 30 października 2016

Ogłoszenia parafialne - 30 października 2016

1. W miesiącu listopadzie przechodzimy na czas zimowy odprawiania Mszy Świętej codziennej. Msze św. będą sprawowane o godz. 16.30 i 17.00.

2. Kancelaria parafialna od 1 listopada czynna od godz. 15.30 do 16.15 lub bezpośrednio po Mszy św.

3. Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu o godz. 11.30.

5. W dzień zaduszny – 2 listopada Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych ktoś z rodziny w świątyni zapali znicz, który później zaniesie na cmentarz na grób zmarłego.  Po Mszy św. różaniec na cmentarzu z wypominkami jednorazowymi.

6. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do zapisywania zmarłych wymienianych w modlitwie wypominkowej leżą na stolikach za ławkami. W przyjmowanych wypominkach od zeszłego roku nic się nie zmieniło. Mamy serdeczną prośbę, by imiona i nazwiska zmarłych zapisywać w mianowniku, ponieważ ułatwi nam to pracę przy przepisywaniu. Wypominkami kieruje ks. Paweł.
7. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Trębek Nowych (przy bruku) i Emolinka za złożenie darów z płodów ziemi na Wyższe Seminarium Duchowe w Płocku.

8. W następną niedzielę – 6 listopada zapraszamy na parafialno-gminne uroczystości z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oprócz Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawianej przez Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego zaplanowanych jest szereg innych atrakcji. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Będziemy mogli obejrzeć broń i sprzęt wojskowy, a także zjeść grochówkę i poczęstować się ciastem. Przy posiłku będziemy mogli do puszki wrzucić datek dla uczniów szkoły w Kroczewie. Na tę Uroczystość zapraszamy poczty sztandarowe ze szkół i OSP nie tylko z Gminy Załuski ale także z całej naszej parafii, czyli także tych z Gminy Zakroczym.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O człowieku, który potrafił zepsuć Halloween.
  • O rozpoczynającej się jutro wizycie papieża Franciszka w Szwecji.
  • Czy ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być ekshumowane?
  • Myśli świętych mogą być dewizami życiowymi ludzi żyjących obecnie.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. plansza do wypełnienia o świętowaniu niedzieli w gronie rodzinnym oraz odpowiedź na pytanie: dlaczego niedziela jest tak wyjątkowa. Oprócz tego artykuł o nurkowaniu w najgłębszym miejscu na Ziemi.