Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 października 2016

Ogłoszenia parafialne - 23 października 2016

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa miesiąc październik – „miesiąc różańcowy”. W naszej parafii zapraszamy na różaniec codziennie na godz. 16.30. W niedzielę także różaniec będzie się rozpoczynał się o godz. 16.30, a po nim będzie Msza św. z godz. 17.00.

2. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni w październiku będą o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.15.

3. Kancelaria w październiku czynna od godz. 15.00 do 15.45 lub bezpośrednio po Mszy.

4. Nabożeństwo Różańcowe z oprawą multimedialną dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek. W te dni dzieci zbierają wyklejankę, za którą na koniec czekają nagrody.

5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 specjalna Msza św. dla uczniów klas IV i V oraz ich rodziców w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. 15 minut przed Msza św. obowiązkowa próba śpiewu.

6. Dzisiejsza niedziela – 23 października jest Niedzielą Misyjna rozpoczynającą Tydzień Misyjny.  Ofiary podczas Mszy św. złożyliśmy dzisiaj na misje.

7. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do zapisywania zmarłych wymienianych w modlitwie wypominkowej leżą na stolikach za ławkami. W przyjmowanych wypominkach od zeszłego roku nic się nie zmieniło. Mamy serdeczną prośbę, by imiona i nazwiska zmarłych zapisywać w mianowniku, ponieważ ułatwi nam to pracę przy przepisywaniu. Wypominkami kieruje ks. Paweł.

8. Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu o godz. 11.30.

10. Bardzo prosimy o zorganizowanie w poszczególnych miejscowościach zbiórki płodów ziemi na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku i przywiezienie ich na plebanię.

11. Za dwa tygodnie w niedzielę – 06 listopada zapraszamy na parafialno-gminne uroczystości 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oprócz Mszy św. o godz. 11.30 szereg innych atrakcji. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Pomysł na pomaganie. Każdy z nas może pomóc konkretnej rodzinie, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie (w Syrii lub Libanie).
  • Jesteśmy po Wielkiej Pokucie, która wydarzyła się na Jasnej Górze.
  • O sile modlitwy członków Żywego Różańca.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. plansza do wypełnienia o świętowaniu niedzieli w gronie rodzinnym oraz odpowiedź na pytanie: dlaczego niedziela jest tak wyjątkowa. Oprócz tego artykuł o nurkowaniu w najgłębszym miejscu na Ziemi.

23,952,017 unikalnych wizyt