Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 maja 2016

Ogłoszenia parafialne - 29 maja 2016

1. Jeszcze przez dwa dni zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. Od 1 czerwca – od środy będziemy odmawiali litanię do Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 17.30 i 18.00.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 Procesja Eucharystyczna wokół świątyni, po procesji błogosławieństwo wianków i kwiatów. Prosimy na tę Mszę dziewczynki do sypania kwiatkami i asystę.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Jest to także pierwszy piątek miesiąca.

5. Sobota jest pierwszą w miesiącu po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo.

6. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu, niedziela adoracyjna. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół świątyni.

7. W następną niedzielę – 05 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do bierzmowania.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Historia powstania Święta Bożego Ciała.
  • Dlaczego kard. Stefan Wyszyński powinien być beatyfikowany?
  • „Mistycy w piaskownicy”, czyli o tym, że niektórzy wielcy święci już jako dzieci żyli w zaskakującej zażyłości z Bogiem.