Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 marca 2016

Ogłoszenia parafialne - 20 marca 2016

Ogłoszenia parafialne
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. Pamiętajmy, że diabeł kusi zwłaszcza w te dni, a głównie w Wielki Piątek, w dzień umierania Chrystusa na krzyżu. Katolik powinien mieć tyle siły w sobie i powinien odmówić picia alkoholu przy tzw. pożegnalnym „świątecznym jajeczku”, szczególnie w Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły.

2. W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy w te najważniejsze dla chrześcijan dni na nabożeństwa:
• Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  – godz. 18.00
• Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej – godz. 18.00
• Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 20.00

3. W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża składamy w całym Kościele Powszechnym ofiary na Bazylikę Grobu Pańskiego i chrześcijan w Ziemi Świętej.

4. Na liturgię w Wielką Sobotę przychodzimy ze świecami. Nabożeństwo rozpoczynamy na zewnątrz świątyni, poświęceniem ognia.

5. Pamiętajmy o adoracji przy Grobie Pańskim i przy „Ciemnicy”. Świątynia będzie otwarta w Wielki Czwartek do godz. 20.00, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 22.00.

6. W Wielki Piątek o godz. 21.00 wspólna adoracja przy Grobie Pana Jezusa, podczas której będziemy śpiewali Gorzkie Żale.

7. Zapraszamy Druhów Strażaków do warty przy grobie od końca nabożeństwa w Wielki Piątek do procesji rezurekcyjnej.

8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00.
Tego dnia od godz. 10.00 do 12.00 będzie można  jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej. Wychodząc ze świątyni ze święconką możemy wspomóc młodzież wyjeżdzającą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, składając datek do puszki.

9. Msza św. z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami i wszystkich, którzy nie będą się bali porannego chłodu i zechcą swą obecnością ubogacić wielkanocną uroczystość.

10. W niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 6.00, 9.30 i 12.00, a w kaplicy o godz. 10.45. Nie będzie Mszy popołudniowej.

11. W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę: w kościele parafialnym o godz. 9.30, 11.30, 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00. Ofiary składane w II dzień świąt są na Uczelnie Katolickie.

12. Pamiętajmy, że w Niedzielę Zmartwychwstania przechodzimy na czas letni. Msze św. będą nowego czasu.

13. Dziękujemy mieszkańcom miejscowości, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w minionym tygodniu: Falbogi Wielkie - 230, Gostolin - 165, Jaworowo - 360, Henrysin - 310, Janowo - 320, Jaworowo - 360 zł, Kroczewo Baraki - 210, Kroczewo Str. lewa - 280, Kroczewo Kolonia - 60, Niepiekła - 250, Smoły - 185, Sobole - 320, Strubiny - 350, Trębki Nowe przy Bruk - 305, Trębki Nowe Lotnisko - 315, Trębki Nowe Ośrodek - 425, Wojszczyce - 240, Załuski - 810, Zaręby - 225 zł.

14. Dzisiej przypada III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na inwestycje parafialne.

15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

16. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Wyjątkowa Droga Krzyżowa na Wielki Tydzień.
  • O relikwiach św. Wojciecha, które podczas II wojny światowej uratował niemiecki żołnierz.
  • Obrzęd obmywania nóg. Skąd się wywodzi, co symbolizuje i jakie zmiany w nim wprowadził papież Franciszek.
  • Tajemnicze losy gwiazdy przedwojennego kina Eugeniusza Bodo.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. karta z koronką do Miłosierdzia Bożego oraz odpowiedź na pytanie: jak Pan Jezus uczył siostrę Faustynę odmawiać koronkę?

23,949,530 unikalnych wizyt