Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 października 2015

Ogłoszenia parafialne - 18 października 2015

Ogłoszenia parafialne
1. W naszej parafii zapraszamy na różaniec codziennie i w niedzielę o godz. 16.30.

2. Nabożeństwo Różańcowe z oprawą dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek. W te dni dzieci zbierają wyklejankę, za którą na koniec czekają nagrody.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 dodatkowa Msza św. przygotowująca dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci klas III i II chcących przystąpić do Komunii Świętej w naszej parafii i ich rodziców.

4. W związku z nawiedzeniem naszej parafii w dniach 26-27 listopada przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej, musimy na przygotowanie ponieś spore koszty finansowe. Dlatego prosimy aby w każdej miejscowości podjąć trud i zorganizować zbiórkę pieniężną na ten cel. Myślimy, że jeżeli każda rodzina złożyłaby na ten cel 20 zł. pomoże to rozwiązać problem. Byłby to mały dar materialny dla Matki Bożej od każdej rodziny. O innych darach w ramach przygotowania do Nawiedzenie będziemy mówili w następne niedziele.

5. Od następnej niedzieli w dzwonnicy otwieramy „kramik” przed peregrynacją, w którym będzie można kupić materiały dekoracyjne: obrazy, emblematy chorągiewki, flagi i drążki do flag. Zapraszamy.

6. W niedzielę 25 października br. we wszystkich parafiach naszej diecezji odbędzie się akcja „Napełnij dzban”. Jest to promocja Światowych Dni Młodzieży wśród parafian oraz zachęta do przyjęcia pielgrzymów w swoich domach z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju.
Przy tej okazji wolontariusze i ministranci będą zbierać do puszek przed kościołem datki na dofinansowanie wyjazdu  młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie.  Akcja oprócz wymiaru informacyjnego przybliżającego ideę Światowych Dni Młodzieży ma również wymiar duchowy – każdy może napełnić swój dzban również modlitwą, dobrymi uczynkami, ofiarowaniem trudów i cierpienia w intencji Światowych Dni Młodzieży.

7. Za tydzień ofiary składamy na inwestycje parafialne.

8. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do zapisywania zmarłych wymienianych w modlitwie wypominkowej leżą na stolikach za ławkami.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Żadna modlitwa na świecie nie jest tak wyszydzana. Moc Różańca.
  • Makabryczne relacje kobiet, które trafiły na rynek handlu ludźmi.
  • Jan Paweł II - akt zawierzenia Sercu Jezusa.
  • Wybory 2015 – partie w sprawach sumienia.

23,935,979 unikalnych wizyt