Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Strona główna » Rekolekcje adwentowe A.D. 2011

Rekolekcje adwentowe A.D. 2011





W dniach 9-11 grudnia 2011r. w Kroczewie przeżywaliśmy trzydniowe adwentowe rekolekcje parafialne, które poprowadził Ks. Tadeusz Jabłoński – były wikariusz naszej parafii w latach 1994-1997, a obecnie nowy Proboszcz Parafii pw. bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w Nunie.
Od piątku do niedzieli Ojciec Rekolekcjonista przypominał nam, że adwent to czas modlitewnej zadumy nad prostowaniem krętych dróg naszego życia, czas gotowości, czujności oraz głębszego wniknięcia w nasze sumienie.

W pierwszym dniu rekolekcji próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest w moim życiu spękaną ziemią, która wymaga nawodnienia i użyźnienia? Pytaliśmy się również słowami Jana Chrzciciela o kręte drogi w naszym życiu. Bez względu iloma zawiłymi ścieżkami przemierzamy doczesność trzeba je natychmiast wyprostować i wyrównać. Tylko w ten sposób można przybliżyć się do Boga i do drugiego człowieka. Na tym trudnym szlaku Bóg nie pozostawia nas samym sobie. Daje wspaniałych przewodników codziennej wędrówki. Do nich w adwencie bez wątpienia należą: prorok Izajasz, Jan Chrzciciel i Najświętsza Maryja Panna.

Drugiego dnia rekolekcyjnych ćwiczeń próbowaliśmy wraz z rekolekcjonistą zastanowić się, w jaki sposób wyprostować te pogmatwane ścieżki ludzkiego wędrowania. Bóg oprócz przewodników daje nam bardzo konkretne narzędzia do wyrównania dróg naszego życia. Najskuteczniejszym sposobem jest konfesjonał. Warunkiem skuteczności tego narzędzia jest właściwe przygotowanie się i przeżycie spowiedzi jako sakramentu Bożej miłości i miłosierdzia. Warto kolejny raz przeanalizować pięć warunków sakramentu pokuty i pojednania oraz dokonać uczciwej rewizji swojego życia. W ten sposób doświadczymy owoców prawdziwej radości Chrystusowego przebaczenia oraz uzdrowienia naszej duszy i serca, naszych relacji do Boga, do ludzi i do samego siebie.

Trzeci dzień minął pod znakiem Eucharystii – tajemnicy życia i miłości oraz wielkiego daru, jaki Bóg ofiarował zagubionemu i zranionemu człowiekowi. Dziś trzeba nam powrócić do gorliwości i wiary pierwszych chrześcijan, którzy bardzo głęboko przeżywali moment zjednoczenia z Jezusem na Eucharystii, a zwłaszcza w Komunii Świętej. Każda Msza święta powinna gromadzić wszystkich wierzących, a nie tylko wybranych, przemieniać ich od wewnątrz oraz sprzyjać kształtowaniu wspólnoty wiary, nadziei i miłości. Do tego zapraszał nas sam Jezus Chrystus i takie zadanie pozostawił wszystkim swoim uczniom.



POSŁUCHAJ NAUK REKOLEKCYJNYCH

Ten tekst zostanie zastąpiony przez JW Player

UWAGA!
Pozostałe Nauki Rekolekcyjne ks. Tadeusza Jabłońskiego dodamy wkrótce.


24,190,291 unikalnych wizyt