Ogłoszenia parafialne - 13 marca 2011

NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Ogłoszenia parafialne – 13 marca 2011r.

Życzenia dla z okazji Dnia Kobiet A.D. 2010

ŻyczeniaDziś obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętamy w modlitwach o wszystkich Kobietach, zwłaszcza z naszej Parafii.
Drogie Kobiety!
Życzymy Wam dużo radości i opieki najwspanialszej z Kobiet – Najświętszej Maryi Panny.
Niech Matka Jezusa i nasza Matka będąca wzorem kobiecości wspiera Was potrzebnymi łaskami.
Niech wyprasza u Swego Syna obfite błogosławieństwo na każdy dzień, abyście mogły godnie wypełniać szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie.

Szczęść Boże! – życzą Duszpasterze Parafii Kroczewo.

Środa Popielcowa

LiturgiaDługi tegoroczny Karnawał dobiega końca.
W tym tygodniu, dokładnie 9 marca, mamy Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
Tego dnia Msze Święte w kościele parafialnym w Kroczewie o 11.30 i o 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 15.00.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w Parafii Kroczewo

NabożeństwaW głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową.
W kościele parafialnym, do zmiany czasu na letni, nabożeństwo o godz. 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach – o godz. 15.00.
Drogę Krzyżową ulicami Kroczewa odprawimy w dniu 15 kwietnia o godz. 18.30.
W niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.
Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!

Konkurs wielkopostny "PRZEZ KRZYŻ DO CHWAŁY"

KonkursyW tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy wszystkie dzieci do systematycznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dla najbardziej wytrwałych ogłaszamy konkurs z nagrodami.

Regulamin konkursu wielkopostnego dla dzieci
"PRZEZ KRZYŻ DO CHWAŁY"

Intencje mszalne - IX Niedziela Zwykła "A"

od 7 do 13 marca 2011r.

Ogłoszenia parafialne - 6 marca 2011

IX
NIEDZIELA ZWYKŁA
Ogłoszenia parafialne – 6 marca 2011r.

Intencje mszalne - VIII Niedziela Zwykła "A"

od 28 lutego do 6 marca 2011r.

Ogłoszenia parafialne - 27 lutego 2011

NIEDZIELA ZWYKŁA
Ogłoszenia parafialne – 27 lutego 2011r.

Jubileusze w Diecezji Płockiej

Jan Paweł IIZ okazji 80. rocznicy objawień św. Siostry Faustyny, beatyfikacji Jana Pawła II oraz 20. rocznicy Jego pielgrzymki do Płocka Biskup Płocki Piotr Libera kieruje do swoich Diecezjan List Pasterski.
„Zapraszając Was gorąco, Najmilsi Bracia i Siostry, na te Uroczystości, pragnę Wam jednocześnie przekazać, że postanowiłem, iż od 22 lutego tego roku w moim herbie biskupim znajdzie się wizerunek Jezusa Miłosiernego i zawołanie: „Jesu, in Te confido – Deus Caritas est” – „Jezu, ufam Tobie – Bóg jest Miłością”. W duchu najgłębszego zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, (...) polecając Was opiece Matce Bożej Miłosierdzia – Pani Mazowieckiej, z serca wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.”

Intencje mszalne - VII Niedziela Zwykła "A"

od 21 do 27 lutego 2011r.

Ogłoszenia parafialne - 20 lutego 2011

NIEDZIELA ZWYKŁA
Ogłoszenia parafialne – 20 lutego 2011r.

NIedziala misyjna w Kroczewie - Misjonarze Kombonianie

Akcje parafialneW niedzielę – 16 stycznia 2011r. gościliśmy w naszej parafii Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego. Przyjechali do nas Ojciec Manolo Torres (Hiszpan) i Ojciec Jose Angel Santos Romero Morales (Meksykanin).
Podczas Mszy św. Ojcowie w ramach kazania przybliżali nam tematykę misyjną, opowiadali o swoim zgromadzeniu i o podejmowanej pracy w krajach Afryki, Ameryki Północnej i Łacińskiej oraz Azji i Europy. Po Mszach św. nasi Goście sprzedawali książki i pamiątki misyjne.
Chociaż Misjonarze Kombonianie o to nie prosili, Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski postanowił, że ofiary materialne składane w tym dniu na tacę w wysokości 2812 zł zostały przeznaczone na działalność misyjną tego zgromadzenia.

Intencje mszalne - VI Niedziela Zwykła "A"

od 14 do 20 lutego 2011r.

Ogłoszenia parafialne - 13 lutego 2011

NIEDZIELA ZWYKŁA
Ogłoszenia parafialne – 20 lutego 2011r.