Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Zdjęcia z Galerii


Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia

Misje Święte w parafii Kroczewo - niedziela

Rekolekcje

PIERWSZY DZIEŃ MISJI ŚWIĘTYCH
Niedziela – 18 kwietnia

Uświadomienie Wiernym, że celem Misji Świętych
jest odnowienie całego życia religijnego,
a zwłaszcza sakramentalnego


  8.00 (w kaplicy) – Msza św. z nauką wprowadzającą w atmosferę Misji Świętych
  9.30 – Msza św. z nauką wprowadzającą w atmosferę Misji Świętych
11.30 – Msza św. z nauką wprowadzającą w atmosferę Misji Świętych
17.00 – Msza św. z nauką wprowadzającą w atmosferę Misji ŚwiętychPierwszego dnia Ojciec Misjonarz odmówił modlitwy na rozpoczęcie Misji Świętych. Poprosił również Ducha Świętego o łaskę otwarcia naszych serc i obfite owoce świętego czasu rekolekcji. W wygłoszonym po Ewangelii kazaniu uświadomił wszystkim obecnym w świątyni wiernym, że celem Misji Świętych jest przede wszystkim odnowienie całego życia religijnego, zwłaszcza sakramentalnego. Na zakończenie Mszy św. Ojciec Dariusz jeszcze raz gorąco zachęcił do zaangażowania się w przeżywanie Misji Świętych, do modlitwy i refleksji nad usłyszanym Słowem Bożym oraz do przyozdobienia swoich domów symbolami wiary.

Zobacz szczegółowy plan Misji Świętych na kolejne dni...

Bądź pozdrowiony Ojcze Misjonarzu

RekolekcjeW niedzielę 18 kwietnia 2010 roku rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Święte. W należytym przeżywaniu tygodniowych rekolekcji pomaga nam Ojciec Misjonarz – Brat Dariusz Sosnowski, który na co dzień pełni posługę Wikarego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów (OFMCap) w Rywałdzkie Królewskim. Bracia Kapucyni obsługują tam parafię i Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej.

Msza św. o godz. 9.30 rozpoczęła się uroczystą procesją. Po dojściu do ołtarza Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski przekazał stułę kapłańską Ojcu Misjonarzowi. Gest ten wyraża symboliczne przekazanie władzy Rekolekcjoniście, który od tej chwili przejmuje dzieło nauczania, uświęcania i pasterzowania wśród powierzonych sobie wiernych.

Pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki

Pamięć o ZmarłychW niedzielę 18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyła się uroczystość pogrzebowa Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy wraz z 94 innymi osobami tragicznie zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
O godz. 14.00 rozpoczęła się Msza św. żałobna w Bazylice Mariackiej, której przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Według władz miasta, w niedzielnych uroczystościach w Krakowie wzięło udział około 150 tys. osób.
Po zakończeniu uroczystej celebry duchowieństwo i przedstawiciele polskich władz oraz bliscy Lecha i Marii Kaczyńskich przeszli w kondukcie żałobnym na Wawel. Od chwili, gdy kondukt żałobny doszedł pod Krzyż Katyńsk przy kościele św. Idziego, aż do momentu wejścia do katedry, rozlegało się przepełnione bólem bicie Dzwonu Zygmunta. Tam po krótkiej modlitwie trumny Pary Prezydenckiej spoczęły w sarkofagu krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.
W pogrzebie Pary Prezydenckiej pomimo utrudnień w ruchu lotniczym wywołanym pyłem wulkanicznym uczestniczyło wiele delegacji zagranicznych.


Plan Misji Świętych

Rekolekcje

MISJE ŚWIĘTE
w Parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie

18 – 25 kwietnia 2010r.

Misje Święte prowadzi – Ojciec Dariusz Sosnowski OFMCap


Zobacz szczegółowy plan Misji Świętych w naszej parafii...

Ogłoszenia parafialne - 18 kwietnia

Ogłoszenia parafialneOgłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocy – 18 kwietnia 2010r.

Intencje mszalne - III Niedziela Wielkanocy

Intencje mszalneIntencje mszalne
od 19 do 25 kwietnia 2010r.

Gmina Załuski oddała hołd Ofiarom tragedii pod Smoleńskiem

Pamięć o Zmarłych

W obliczu tak wielkiej tragedii narodowej, która wydarzyła się w dniu 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku serca wszystkich Polaków nie mogą pozostać obojętne. W piątek, 16 kwietnia o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Kroczewie została odprawiona Msza św. w intencji Pary Prezydenckiej i pozostałych osób poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczysta celebra miała miejsce w przededniu symbolicznych Uroczystości Żałobnych na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Była to inicjatywa Wójta Gminy Załuski, Pana Romualda Woźniaka, Samorządowców oraz ks. Proboszcz parafii Kroczewo. Wszyscy przybyli Goście i Parafianie łączyli się w modlitewnej zadumie z przepełnionymi bólem Rodzinami, którzy w sobotniej katastrofie samolotu prezydenckiego stracili swoich najbliższych...

Msza św. w intencji ofiar sobotniej katastrofy

Pamięć o ZmarłychW Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2010, o godz. 11.30 Ks. Proboszcz odprawił Mszę świętą żałobną za śp. Prezydenta Polski – Lecha Kaczyńskiego i wszystkie ofiary sobotniej katastrofy w Smoleńsku.
W kościele parafialnym w Kroczewie zgromadziło się wielu wiernych pogrążonych w żałobie i modlitewnej zadumie.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,
a Światłość Wiekuista niechaj Im świeci!

Tragedia narodowa

Pamięć o ZmarłychW dniu 10 kwietnia 2010 roku, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, pięć lat po śmierci naszego Wielkiego Rodaka – Papieża Jana Pawła II, rozegrała się kolejna tragedia narodowa. Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z 89. najważniejszymi osobami w państwie lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Do katastrofy samolotu prezydenckiego Tupolew 154M doszło w czasie podejścia do lądowania o godzinie 8.56 czasu polskiego na lotnisku wojskowym w Smoleńsku. 96 osób obecnych na pokładzie tego samolotu tragicznie zginęło.

W odpowiedzi na tak wielką tragedię Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową trwającą do końca przyszłej niedzieli.


Ogłoszenia parafialne - 11 kwietnia

Ogłoszenia parafialneOgłoszenia parafialne
– 11 kwietnia 2010r.

Intencje mszalne - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Intencje mszalneIntencje mszalne
od 12 do 18 kwietnia 2010r.

Modlitwa o dobre przeżycie Misji Świętych

RekolekcjeDobry Boże,
prosimy Cię o błogosławieństwo
w Misjach parafialnych.
Użycz nam Twojej łaski,
aby odnowa oblicza naszej parafii
prowadziła do pojednania wszystkich z Tobą.
Zachęceni Twoimi słowami:
"proście a otrzymacie'',
błagamy Cię o święte natchnienia,
o dar skruchy i szczerą wolę poprawy.
Przeniknij ogniem Ducha Świętego serca tych,
którzy dotąd opierają się Twojej łasce i dopomóż im do nawrócenia.
Wszystkich nas zapal Duchem odwagi
w zachęcaniu drugich do udziału w misjach parafialnych.
Niech Duch Święty wspiera misjonarzy swym światłem,
by słowo przez nich głoszone dawało zbawienny skutek.
U stóp Twoich Matko Zbawiciela, Królowo naszych serc,
składamy całą pracę misyjną w naszej parafii.
Przyczyń się prosimy, do nawrócenia grzeszników,
wzmocnij słabych i wątpiących,
zbliż nas wszystkich do Syna Twojego, Jezusa Chrystusa. Amen!

Nowenna przed misjami parafialnymi

RekolekcjeMisje święte są szczególnym wydarzeniem duszpasterskim w parafii, dlatego należy je poprzedzić stosownym przygotowaniem modlitewnym.
Proponujemy Wam, Drodzy Parafianie, abyście przez dziewięć dni poprzedzających ten święty czas rekolekcji ogarnęli modlitwą następujące intencje:

Wielkanoc

Triduum PaschalneDziś o godz. 6.00 w kościele parafialnym w Kroczewie rozpoczęła się procesja rezurekcyjna, którą poprowadził Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski. Potrójne obejście świątyni parafialnej miało na celu uroczyste ogłoszenie zmartwychwstania Chrystusa i wezwanie całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego Pana. Na zakończenie procesji kapłan pobłogosławił licznie zgromadzonych wiernych Najświętszym Sakramentem i schował Go do tabernakulum. W drugiej Mszy Niedzieli Zmartwychwstania (pierwszą była Msza Wigilii Paschalnej) odprawianej bezpośrednio po procesji rezurekcyjnej dziękowaliśmy Bogu za nowe życie, którego źródłem jest zmartwychwstanie Chrystusa, naszego Zbawiciela. Naszą radość spotęgował gromki śpiew „Chwała na wysokości Bogu” oraz „Ciebie, Boga, wysławiamy”. Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za zaangażowanie się w przygotowanie i godne przeżycie całego Triduum Paschalnego oraz udzielił uroczystego Bożego błogosławieństwa.

Intencje mszalne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Intencje mszalneIntencje mszalne
od 5 do 11 kwietnia 2010r.

19,552,910 unikalnych wizyt