Intencje mszalne - XVII Niedziela Zwykła "B"

od 30 lipca do 5 sierpnia 2012r.

Ogłoszenia parafialne - 29 lipca 2012

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 29 lipca 2012r.

Zachęta Biskupa Płockiego przed pielgrzymką na Jasną Górę

Nauczanie BiskupaUkochani Bracia i Siostry! Dnia 6 sierpnia po raz 31. z katedralnego domu modlitwy w Płocku do domu Maryi na Jasnej Górze wyruszy nasza piesza, diecezjalna pielgrzymka. Zwracam się do każdego i każdej z Was – apeluje Biskup Piotr Libera – z gorącym zaproszeniem do udziału w tych niezwykłych, pełnych zmagania, wspólnoty braterskiej i piękna wiary – rekolekcjach w drodze. Jako biskup Kościoła na płockim Mazowszu pragnę Was zapewnić, że niezmiernie ważny i cenny jest każdy akt pokuty, modlitwy, wyrzeczenia i ufności, jaki wędrujący ku Jasnej Górze pątnik chce z wolnością ofiarować Bogu. (…) „Dom na skale” – tak brzmi temat naszej tegorocznej pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę. Podczas dziewięciu dni rekolekcji w drodze będziemy rozważać tematykę trwałości domu, który budujemy w swoim życiu. (…) Dorośli i Młodzi, Dzieci wraz z Rodzicami – spotkajmy się na wspólnej wędrówce wiary z Płocka ku Jasnej Górze w pierwszych dniach sierpnia.

Intencje mszalne - XVI Niedziela Zwykła "B"

od 23 do 29 lipca 2012r.

Intencje mszalne - XV Niedziela Zwykła "B"

od 15 do 22 lipca 2012r.

Intencje mszalne - XIV Niedziela Zwykła "B"

od 9 do 15 lipca 2012r.

Ogłoszenia parafialne - 8 lipca 2012

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 8 lipca 2012r.

Spotkanie z pielgrzymami w Wojszczycach

PielgrzymkiW niedzielę 1 lipca 2012r. przez miejscowości naszej parafii wędrowali pątnicy do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Pierwszy planowy odpoczynek w tym dniu miał miejsce w Wojszczycach. Pielgrzymi najpierw nawiedzili kaplicę a potem posiadali w cieniu drzew i krzewów, aby zregenerować swoje siły.
W imieniu Ks. Proboszcza i swoim własnym pątników pozdrowił serdecznie Ks. Wikariusz parafii Kroczewo. Po wspólnej modlitwie i śpiewie Ks. Paweł Grąbczewski udzielił im okolicznościowego błogosławieństwa na dalszy trud pielgrzymowania.
Piesza pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu organizowana jest już po raz szósty przez Wspólnoty Nieustannego Różańca. Pielgrzymi mają do pokonania ok. 190 km. W tym roku Duchowym Przewodnikiem pątniczego szlaku był ks. Piotr Patyk z Lublina wspierany przez dk. Dariusza Krawczyka.

Intencje mszalne - XIII Niedziela Zwykła "B"

od 1 do 8 lipca 2012r.

Ogłoszenia parafialne - 1 lipca 2012

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 1 lipca 2012r.

Laureaci konkursu "MÓJ PRZEWODNIK PO BIBLII"

KonkursyW uroczystość Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca 2012r. został rozstrzygnięty konkurs „MÓJ PRZEWODNIK PO BIBLII”. Osoby biorące w nim udział zbierały przez cały rok szkolny pamiątki niedzielnego uczestnictwa we Mszach św. i wklejały je do specjalnej książeczki stanowiącej przewodnik po Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu.
Grono laureatów konkursu „MÓJ PRZEWODNIK PO BIBLII” poznaliśmy podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2011/2012. Zwycięzcy przyjęli serdeczne gratulacje oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wśród nagrodzonych uczniów szkół znajdujących się na terenie naszej parafii są następujące osoby:
Adam Jarmijak, Aleksandra Wiśniewska, Alicja Oliszewska, Anita Jakubowska,
Daniel Maciński, Dominika Jakubowska, Jakub Szok, Joanna Aleksandrowska,
Julia Piekut, Karolina Jarmijak, Karolina Smardzewska, Katarzyna Smardzewska,
Klaudia Boguś, Kornel Boguś, Mariusz Ostaszewski, Marlena Ziemkiewicz,
Mateusz Rosiak, Mateusz Smardzewski, Mateusz Ziemiński, Monika Aleksandrowska,
Natalia Mianowska, Natalia Ziemińska, Norbert Drzazgowski, Oliwia Wojciechowska,
Rafał Banaszek i Wiktoria Roguska
.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w parafii Kroczewo

LiturgiaW minioną niedzielę 24 czerwca 2012r. przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Patronem wspólnoty parafialnej w Kroczewie jest św. Jan Chrzciciel. W tym roku liturgiczne wspomnienie narodzenia Świętego Proroka zapowiadającego przyjście Jezusa przypadło w niedzielę.
Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30 była punktem kulminacyjnym parafialnego święta. Celebrował ją Redaktor Naczelny Płockiej Edycji „Gościa Niedzielnego” – ks. Włodzimierz Piętka. W kazaniu przypominał, że najważniejszym przesłaniem przeżywanej uroczystości jest „zaskoczenie”. Bóg chce człowieka zaskoczyć dobrocią, miłością i pięknem, tak jak zaskoczył Zachariasza i Elżbietę – rodziców św. Jana Chrzciciela (...).
Sumę odpustową zakończyliśmy wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odmówieniem litanii do św. Jana Chrzciciela oraz procesją wokół kościoła z uroczystym błogosławieństwem poprzedzonym śpiewem „Ciebie Boga wysławiamy”.

Intencje mszalne - Narodzenie św. Jana Chrzciciela "B"

od 25 czerwca do 1 lipca 2012r.

Ogłoszenia parafialne - 24 czerwca 2012

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 24 czerwca 2012r.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2011/2012

LiturgiaW piatek – 29 czerwca – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i wychowawców na Mszę świętą dziękczynną. Dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Pawła II w Kroczewie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Emolinku Mszę św. o godz. 8.00 w Kroczewie odprawi Ks. Wikariusz Paweł Grąbczewski, natomiast dla Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach – w kaplicy o godz. 8.00 – Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski.