Ogłoszenia parafialne - 7 października 2012

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 7 października 2012r.

Odmawiajcie różaniec - to prośba Maryi

NabożeństwaRozpoczęliśmy październik – miesiąc, w którym oddajemy cześć Matce Bożej przez rozważanie poszczególnych tajemnic różańca świętego.
W naszej Parafii Nabożeństwo Różańcowe
w dzień powszedni rozpoczyna się o godz. 16.30,
a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 17.00.

W poniedziałki, środy i piątki Nabożeństwo Różańcowe z udziałem i zaangażowaniem dzieci. Uczestnicy modlitewnych spotkań otrzymają pamiątki w formie karteczek. Dla najbardziej wytrwałych uczestników konkursu różańcowego na zakończenie przewidziane są nagrody. W pozostałe dni zachęcamy do prowadzenia różańca dorosłych z różnych agend parafialnych.

Msze św. dzień powszedni odprawiamy o godz. 16.00 i po różańcu – o godz. 17.15.
Kancelaria parafialna w październiku czynna w godz. 15.00-15.45.

Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowującymi się do I Komunii Św.

Komunia ŚwiętaW minioną niedzielę – 30 września na Mszy św. o godz. 9.30 licznie zgromadzili się rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Uroczystej liturgii przewodniczył i dialogowaną homilię do dzieci poprowadził Ksiądz Proboszcz Henryk Szwajkowski. Najmłodsi przygotowali czytanie, modlitwę wiernych oraz komentarze na rozpoczęcie i zakończenie Mszy św.
W przededniu miesiąca poświęconego Matce Bożej Różańcowej Ks. Proboszcz poświęcił i wręczył dzieciom pamiątkowe różańce.

Intencje mszalne - XXVI Niedziela Zwykła "B"

od 1 do 7 października 2012r.

Ogłoszenia parafialne - 30 września 2012

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 30 września 2012r.

Narzeczeństwo
Następujące osoby
mają zamiar wstąpić
w sakramentalny związek małżeński...

Pielgrzymowanie szlakiem św. Stanisława Kostki

PielgrzymkiJak co roku 18 września obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona Dzieci i Młodzieży oraz patrona Diecezji Płockiej. Z tej okazji już po raz trzydziesty w sobotę 22 września 2012r. została zorganizowana Jubileuszowa Pielgrzymka Dzieci do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „Kocham mój Kościół”.
W tym diecezjalnym wydarzeniu uczestniczyły również dzieci z naszej parafii. Opiekunami 23 osobowej grupy młodych pielgrzymów była pani katechetka Anna Duczman oraz Pani Anna Morawska. Koordynatorem wyjazdu był Ks. Wikariusz Paweł Grąbczewski.

Rowerowy Rajd "Pamięci Obrońców Ojczyzny 1939 roku"

Nasza OjczyznaW sobotę 22 września 2012r. na parkingu przykościelnym w Kroczewie o godz. 9.00 zgromadzili się uczestnicy rajdu rowerowego „Pamięci Obrońców Ojczyzny 1939 roku” Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic, zaś kierownikiem i koordynatorem – Pan Donat Suchenek.
Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski przywitał wszystkich uczestników wyprawy rowerowej, wyraził słowa uznania dla podjętej inicjatywy i wszelkich form upamiętniania Bohaterów poległych w czasie II wojny światowej w obronie wolności i niepodległości naszego kraju. Przed wyruszeniem na trasę wszyscy uczestniczyli w krótkiej modlitwie poprowadzonej przez Ks. Proboszcza i otrzymali uroczyste Boże błogosławieństwo na drogę.

Intencje mszalne - XXV Niedziela Zwykła "B"

od 24 do 30 września 2012r.

Ogłoszenia parafialne - 23 września 2012

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 23 września 2012r.

Dekret Biskupa zwołujący 43 Synod Diecezji Płockiej

Nauczanie BiskupaNa chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego w trosce o dobro duchowe wiernych, kierując się potrzebami Diecezji, w celu wytyczenia głównych linii działalności duszpasterskiej dostosowanej do wymogów nowej ewangelizacji, ujednolicenia sprawowania obrzędów liturgicznych oraz ustanowienia kościelnego prawa partykularnego (…) niniejszym dekretem (…) zwołuję XLIII Synod Diecezji Płockiej i wyznaczam na jego uroczyste rozpoczęcie dzień 14 października 2012r. Jego hasłem będą słowa Benedykta XVI „Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość”.
(…) Wszystkich Umiłowanych Diecezjan proszę o gorliwą modlitwę do Ducha Świętego o Jego światło dla dzieła XLIII Synodu Diecezji Płockiej. (…) Uczestników Synodu i jego prace polecam wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła, Patronów Diecezji - św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Stanisława Kostki oraz naszych błogosławionych biskupów męczenników – bł. abp. A. J. Nowowiejskiego i bł. bp. Leona Wetmańskiego.
Wszystkim życzę światła Ducha Świętego i zapewniam o mojej modlitwie.
Wasz Biskup Piotr

Intencje mszalne - XXIV Niedziela Zwykła "B"

od 17 do 23 września 2012r.

Ogłoszenia parafialne - 16 września 2012

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK "B"
Ogłoszenia parafialne – 16 września 2012r.

Wstępne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

BierzmowanieW najbliższą niedzielę – 16 września 2012r. po Mszy św. o godz. 9.30 w Kroczewie odbędzie się pierwsze spotkanie uczniów klas II i III gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność na spotkaniu jest równoznaczna z pragnieniem przystąpienia do grona kandydatów, którzy w naszej parafii otrzymają znamię darów Ducha Świętego.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie starszą młodzież i dorosłych, którzy z różnych przyczyn jeszcze nie przyjęli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
Odpowiedzialnym za przygotowanie kandydatów do bierzmowania w naszej parafii jest Ks. Wikariusz Paweł Grąbczewski.

Intencje mszalne - XXIII Niedziela Zwykła "B"

od 10 do 16 września 2012r.