Ogłoszenie przetargu na przebudowę parkingu przykościelnego

RóżneW dniu 23 czerwca 2010 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych zamieszczono ogłoszenie nr 180468-2010 dotyczące następującego zamówienia:

Przebudowa parkingu przykościelnego wraz z budową
dwóch zjazdów publicznych z drogi powiatowej: nr 3002W
Wólka Przybojewska – Smoszewo – Trębki – Kroczewo
w km 12+347 i w km 12+388

Więcej informacji można znaleźć w dziale: Zamówienia publiczne

Laureaci konkursu majowego

KonkursyW niedzielę 20 czerwca 2010 roku po Mszy św. o godz. 9.30 Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski wręczył dyplomy i nagrody książkowe laureatom konkursu majowego "LITANIA DO NASZEJ MAMY".
Do grona szczęśliwych Zwycięzców należą:
Katarzyna Głowacka, Alicja Oliszewska, Julia Piekut
i Michał Kołodziejski

Naszym Zwycięzcom serdeczne gratulujemy i dziękujemy za udział w Nabożeństwach Majowych połączonych ze zebraniem 19 karteczek-pamiątek z wezwaniami Litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny i wklejeniem ich do plakatu-wyklejanki.

Ogłoszenia parafialne - 20 czerwca

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 20 czerwca 2010r.

Intencje mszalne - XII Niedziela Zwykła

od 21 do 27 czerwca 2010r.

Intencje mszalne - XVI Niedziela Zwykła

od 19 do 25 lipca 2010r.

Poświęcenie krzyża w Strubinach

NabożeństwaW niedzielę, 13 czerwca 2010 roku, po Mszy św. o godz. 17.00 w miejscowości Strubiny miało miejsce uroczyste poświęcenie przydrożnego krzyża. Pierwszą figurkę w tym miejscu postawił na swoim polu śp. Józef Olbryś w 1938r.
Po 70 latach mieszkańcy Strubin postanowili ją odnowić. W 2008r. pan Andrzej Rocki wykonał kamienną figurkę zwieńczoną dużym krzyżem. Na jej cokole widnieje napis: „Boże błogosław nam”.
Dwa lata później staraniem pani Zofii Wyzińskiej krzyż został na nowo poświęcony przez ks. Pawła Grąbczewskiego w obecności zgromadzonych mieszkańców.

Intencje mszalne - XI Niedziela Zwykła

od 14 do 20 czerwca 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 13 czerwca

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
– 13 czerwca 2010r.

Zapraszamy na odpust w Parafii Kroczewo

RóżneUroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przypada 24 czerwca. Jest ona głównym świętem patronalnym naszej parafii.
ODPUST PARAFIALNY został przeniesiony na niedzielę 27 czerwca, aby umożliwić wszystkim Gościom i naszym Parafianom radosne świętowanie.

Msze św. w kościele parafialnym
godz. 9.30, godz. 11.30 - Suma odpustowa i godz. 17.00

(Msza św. w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA

Spotkanie z błogosławionym Księdzem Jerzym Popiełuszką

PielgrzymkiBędąc na Placu Piłsudskiego czuliśmy, że beatyfikacja Księdza Popiełuszki jest wielką radością dla zgromadzonych tam ludzi. Atmosfera była niepowtarzalna. Siedzieliśmy obok pani, która znała księdza Jerzego. Opowiadała o tym jak znajomi pilnowali Księdza, kiedy był szykanowany przez funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa. Prawie zawsze towarzyszyła Mu grupa ludzi, kiedy był wzywany do Pałacu Mostowskich na przesłuchania.
Ksiądz Popiełuszko jest współczesnym męczennikiem. Pamiętam z dzieciństwa poruszenie jakie wywołało zabójstwo Księdza. Chyba w każdym polskim domu nie mówiło się o niczym innym. Teraz mamy Błogosławionego, którego wielu znało, wielu pamięta… Przeżywamy tryumf Dobra i Bożej Sprawiedliwości
– podkreślają Joanna i Zbigniew Ażginowie, uczestnicy podniosłych uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie.

Ogłoszenia parafialne - 6 czerwca

X NIEDZIELA ZWYKŁA
– 6 czerwca 2010r.

Intencje mszalne - X Niedziela Zwykła

od 7 do 13 czerwca 2010r.

Kolektory słoneczne dla mieszkańców Gminy Zakroczym

RóżneGmina Zakroczym przygotowuje wniosek aplikacyjny o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu polegającego na zakupie i instalacji kolektorów słonecznych dla swoich mieszkańców.
Burmistrz Gminy Zakroczym w dniu 9 czerwca 2010r. o godz.18.00 (środa), w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakroczymiu organizuje spotkanie zainteresowanych osób.

Więcej informacji możemy znaleźć na stronie internetowej Gminy Zakroczym.

Karty wstępu na beatyfikację Księdza Jerzego Popiełuszki

PielgrzymkiW niedzielę, 6 czerwca o godz. 11.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczystości będzie przewodniczył delegat Ojca Świętego Benedykta XVI – Arcybiskup Angelo Amato.

Zapraszamy po odbiór KART WSTĘPU w kancelarii parafialnej
lub bezpośrednio po Mszach świętych.

Wejście do Sektora 5 od ul. Marszałkowskiej w godz. 6.00-9.00.

Szczegółowy program uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ogłoszenia parafialne - 30 maja