Spotkanie z błogosławionym Księdzem Jerzym Popiełuszką

PielgrzymkiBędąc na Placu Piłsudskiego czuliśmy, że beatyfikacja Księdza Popiełuszki jest wielką radością dla zgromadzonych tam ludzi. Atmosfera była niepowtarzalna. Siedzieliśmy obok pani, która znała księdza Jerzego. Opowiadała o tym jak znajomi pilnowali Księdza, kiedy był szykanowany przez funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa. Prawie zawsze towarzyszyła Mu grupa ludzi, kiedy był wzywany do Pałacu Mostowskich na przesłuchania.
Ksiądz Popiełuszko jest współczesnym męczennikiem. Pamiętam z dzieciństwa poruszenie jakie wywołało zabójstwo Księdza. Chyba w każdym polskim domu nie mówiło się o niczym innym. Teraz mamy Błogosławionego, którego wielu znało, wielu pamięta… Przeżywamy tryumf Dobra i Bożej Sprawiedliwości
– podkreślają Joanna i Zbigniew Ażginowie, uczestnicy podniosłych uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie.

Ogłoszenia parafialne - 6 czerwca

X NIEDZIELA ZWYKŁA
– 6 czerwca 2010r.

Intencje mszalne - X Niedziela Zwykła

od 7 do 13 czerwca 2010r.

Kolektory słoneczne dla mieszkańców Gminy Zakroczym

RóżneGmina Zakroczym przygotowuje wniosek aplikacyjny o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu polegającego na zakupie i instalacji kolektorów słonecznych dla swoich mieszkańców.
Burmistrz Gminy Zakroczym w dniu 9 czerwca 2010r. o godz.18.00 (środa), w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakroczymiu organizuje spotkanie zainteresowanych osób.

Więcej informacji możemy znaleźć na stronie internetowej Gminy Zakroczym.

Karty wstępu na beatyfikację Księdza Jerzego Popiełuszki

PielgrzymkiW niedzielę, 6 czerwca o godz. 11.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczystości będzie przewodniczył delegat Ojca Świętego Benedykta XVI – Arcybiskup Angelo Amato.

Zapraszamy po odbiór KART WSTĘPU w kancelarii parafialnej
lub bezpośrednio po Mszach świętych.

Wejście do Sektora 5 od ul. Marszałkowskiej w godz. 6.00-9.00.

Szczegółowy program uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ogłoszenia parafialne - 30 maja

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
– 23 maja 2010r.

Intencje mszalne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

od 31 maja do 6 czerwca 2010r.

Za tydzień beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

LiturgiaW najbliższą niedzielę, 6 czerwca, wysłannik Ojca Świętego abp Angelo Amato, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, dokona w Warszawie beatyfikacji Księdza Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości odbędą się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, w Święto Dziękczynienia. Kościół zaliczy go do grona błogosławionych męczenników za wiarę i godność człowieka. Ks. Jerzy Popiełuszko pomimo prześladowań ze strony władz komunistycznych wskazywał, jak kochać i sam żyjąc tą miłością na co dzień uczył zło dobrem zwyciężać. Zginął śmiercią męczeńską 19 października 1984 r. Przeżył zaledwie 37 lat i tylko 12 lat pełnił kapłańską służbę.

Pomóżmy Powodzianom

Akcje parafialneW tych dniach dotknęła naszą Ojczyznę niespotykana od lat powódź. Wiele osób straciło dach nad głową oraz dobytek całego życia. Nie możemy pozostać obojętni wobec tych tragicznych wydarzeń. Chcemy być solidarni z tymi, którzy potrzebują pomocy. Dlatego w naszej diecezji, w niedzielę 30 maja br., zarządzam zbiórkę ofiar do puszek na rzecz dotkniętych powodzią – ogłosił Biskup Piotr Libera.

Ogłoszenia parafialne - 23 maja

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
– 23 maja 2010r.

Intencje mszalne - Niedziela Zesłania Ducha Świetego

od 24 do 30 maja 2010r.

Bierzmowanie w Kroczewie

LiturgiaW czwartek, 20 maja w naszej parafii grupa 41 osób na Mszy św. o godz. 18.00 przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Infułata prof. Wojciecha Góralskiego.
Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (obok chrztu i Komunii Świętej). Kandydat naznaczony znamieniem Ducha Świętego zostaje obdarowany siedmiorakimi darami: mądrością, rozumem, radą, męstwem, pobożnością, umiejętnością i bojaźnią Bożą. W ten sposób Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swoją mężnie wyznawał, bronił i według niej żył.
Podczas Mszy św. Kandydaci do bierzmowania wyznali swoją wiarę i pragnienie przyjęcia tego sakramentu. Istotnym rytem tego obrzędu było włożenie rąk przez Ks. Infułata na głowę bierzmowanego, co oznacza zstąpienie Ducha Świętego oraz namaszczenie na czole olejem krzyża i wypowiedzenie przez szafarza słów: „Przyjmij znamię daru Duch Świętego”. Każdy z Bierzmowanych otrzymał nowe imię, aby Nowy Patron był dla niego opiekunem i orędownikiem u Pana Boga.

Jałmużna wielkopostna

MisjeDzieci szkół podstawowych naszej parafii w czasie Wielkiego Postu składały datki do specjalnych skarbonek w ramach akcji: „Jałmużna wielkopostna 2010. Bądźmy świadkami Miłości”. Łączna suma zebranych środków wynosi 550 zł.
Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach – 340 zł.
Z wszystkich klas uczestniczących w wielkopostnej zbiórce na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie III klasy szkoły w Wojszczycach. Zgromadzili oni aż – 232,54. Dla tej klasy na początku czerwca Parafia Rzymskokatolicka w Kroczewie przewidziała nagrodę niespodziankę.

Intencje mszalne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

od 17 do 23 maja 2010r.