Intencje mszalne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

od 31 maja do 6 czerwca 2010r.

Za tydzień beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

LiturgiaW najbliższą niedzielę, 6 czerwca, wysłannik Ojca Świętego abp Angelo Amato, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, dokona w Warszawie beatyfikacji Księdza Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości odbędą się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, w Święto Dziękczynienia. Kościół zaliczy go do grona błogosławionych męczenników za wiarę i godność człowieka. Ks. Jerzy Popiełuszko pomimo prześladowań ze strony władz komunistycznych wskazywał, jak kochać i sam żyjąc tą miłością na co dzień uczył zło dobrem zwyciężać. Zginął śmiercią męczeńską 19 października 1984 r. Przeżył zaledwie 37 lat i tylko 12 lat pełnił kapłańską służbę.

Pomóżmy Powodzianom

Akcje parafialneW tych dniach dotknęła naszą Ojczyznę niespotykana od lat powódź. Wiele osób straciło dach nad głową oraz dobytek całego życia. Nie możemy pozostać obojętni wobec tych tragicznych wydarzeń. Chcemy być solidarni z tymi, którzy potrzebują pomocy. Dlatego w naszej diecezji, w niedzielę 30 maja br., zarządzam zbiórkę ofiar do puszek na rzecz dotkniętych powodzią – ogłosił Biskup Piotr Libera.

Ogłoszenia parafialne - 23 maja

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
– 23 maja 2010r.

Intencje mszalne - Niedziela Zesłania Ducha Świetego

od 24 do 30 maja 2010r.

Bierzmowanie w Kroczewie

LiturgiaW czwartek, 20 maja w naszej parafii grupa 41 osób na Mszy św. o godz. 18.00 przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Infułata prof. Wojciecha Góralskiego.
Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (obok chrztu i Komunii Świętej). Kandydat naznaczony znamieniem Ducha Świętego zostaje obdarowany siedmiorakimi darami: mądrością, rozumem, radą, męstwem, pobożnością, umiejętnością i bojaźnią Bożą. W ten sposób Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swoją mężnie wyznawał, bronił i według niej żył.
Podczas Mszy św. Kandydaci do bierzmowania wyznali swoją wiarę i pragnienie przyjęcia tego sakramentu. Istotnym rytem tego obrzędu było włożenie rąk przez Ks. Infułata na głowę bierzmowanego, co oznacza zstąpienie Ducha Świętego oraz namaszczenie na czole olejem krzyża i wypowiedzenie przez szafarza słów: „Przyjmij znamię daru Duch Świętego”. Każdy z Bierzmowanych otrzymał nowe imię, aby Nowy Patron był dla niego opiekunem i orędownikiem u Pana Boga.

Jałmużna wielkopostna

MisjeDzieci szkół podstawowych naszej parafii w czasie Wielkiego Postu składały datki do specjalnych skarbonek w ramach akcji: „Jałmużna wielkopostna 2010. Bądźmy świadkami Miłości”. Łączna suma zebranych środków wynosi 550 zł.
Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach – 340 zł.
Z wszystkich klas uczestniczących w wielkopostnej zbiórce na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie III klasy szkoły w Wojszczycach. Zgromadzili oni aż – 232,54. Dla tej klasy na początku czerwca Parafia Rzymskokatolicka w Kroczewie przewidziała nagrodę niespodziankę.

Intencje mszalne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

od 17 do 23 maja 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 16 kwietnia

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
– 16 maja 2010r.

Ddnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych A.D. 2010

LiturgiaW niedzielę 9 maja 2010 roku o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Kroczewie 31. dzieci z klas czwartych szkół podstawowych uroczyście i świadomie odnowiło przyrzeczenia chrzcielne.
Mszę świętą odprawił Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski. W homilii celebrans mówił o dojrzałości i odpowiedzialności chrześcijańskiej. Przejawia się ona w świadomym wyrzekaniu się na co dzień grzechu, zła i szatana oraz opowiadaniu się w każdej chwili naszego życia za Trójjedynym Bogiem, Ewangelią Miłości i wspólnotą Kościoła.

Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przeżywają następujące osoby:

Monika Bień, Piotr Ciesielski, Dytlow Weronika, Adam Frączak,
Jakub Głowacki, Radosław Kamiński, Kamil Kołodziejski,
Martyna Krawczyk, Szymon Kopczyński, Ewelina Łączyńska,
Kamil Marmuziewicz, Wiktoria Nikolić, Jakub Obrębski,
Mariusz Ostaszewski, Adrianna Podgórska, Kamil Pierścieniak,
Radosław Popławski, Krystian Prejs, Mateusz Smardzewski,
Piotr Smoliński, Aleksandra Sobocińska, Jakub Szok,
Angelika Walus, Aleksandra Wiśniewska, Patryk Wyłupek,
Marlena Wysocka, Dawid Wysocki, Magdalena Zbońkowska,
Martyna Zbońkowska, Mateusz Ziemiński, Marlena Ziemkiewicz

Otoczmy te dzieci i ich rodziców modlitewną pamięcią. Od poniedziałku do czwartku dzieci mają swój tzw. „biały tydzień” i będą przychodzić na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na Nabożeństwo Majowe.

Czym jest tzw. „Komunia Święta Generalna”?

Zobacz więcej zdjęć z Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego...
/Fot. Jacek Gąsiorowski/

Ogłoszenia parafialne - 9 maja

VI Niedziela Wielkanocy
– 9 maja 2010r.

Intencje mszalne - VI Niedziela Wielkanocy

od 10 do 16 maja 2010r.

Film z zakończenia Misji Świętych

Konkurs majowy "LITANIA DO NASZEJ MAMY"

KonkursyRegulamin
konkursu majowego dla dzieci
"LITANIA DO NASZEJ MAMY"

Królowo Polski, módl się za nami!

LiturgiaW dniu 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to wydarzenie zarówno religijne, jak i narodowe. Teologiczne uzasadnienie tytułu "Królowej" pojawiło się w XVII wieku po zwycięstwie odniesionym nad Szwedami. Szczególne znaczenie miała cudowna obrona Jasnej Góry, którą jednoznacznie przypisywano wstawiennictwu Maryi. 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej król Jan Kazimierz obrał Maryję za Królową swoich państw, a Królestwo Polskie polecił jej szczególnej obronie. Ogłosił Ją szczególną Patronką Królestwa Polskiego. Po Mszy świętej w obecności Najświętszego Sakramentu odśpiewano Litanię do Najświętszej Maryi Panny oraz nowe wezwanie: "Królowo Korony Polskiej, módl się za nami".
Odtąd Matka Boża Częstochowska na Jasnej Górze jest dla Polski i Polaków Królową oraz symbolem wolności narodowej i religijnej.