Intencje mszalne - XXIII Niedziela Zwykła

od 5 do 12 września 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 5 września

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 5 września 2010r.

Intencje mszalne - XXII Niedziela Zwykła

od 30 sierpnia do 5 września 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 29 sierpnia

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 29 sierpnia 2010r.

Powakacyjne Spotkania dla Narzeczonych

NarzeczeństwoOd 1 marca 2010 roku w Diecezji Płockiej obowiązują nowe zasady dotyczące przygotowania do małżeństwa, szczególnie jego ostatniego, trzeciego etapu, nazwanego Spotkaniami dla Narzeczonych.
Zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Piotra Libery podajemy miejsca i terminy Spotkań dla Narzeczonych w dekanacie zakroczymskim.

DEKANAT ZAKROCZYMSKI

Spotkania odbywają się w środy w parafii św. Józefa w Zakroczymiu,
w godz. 19.00-21.00 w dniach: 1, 8, 15 i 22 września 2010 roku.
Adres: ul. 18-go Stycznia 1, 05-170 Zakroczym
Telefon: 22 785-21-38

Dlaczego warto iść na pielgrzymkę? - świadectwa uczestników

PielgrzymkiZapewne wielu ludzi zastanawia się czym jest Pielgrzymka. Dlaczego 6 sierpnia zbieramy się w Płocku, aby przez 9 dni wędrować blisko 270 km nie zważając na ból, pogodę i inne przeciwności losu? Przecież samochodem tę trasę można pokonać zaledwie w kilka godzin!
Przez te całe duchowe rekolekcje uczyliśmy się, jak żyć przez pozostałe 356 dni, jak każdego dnia w roku pamiętać kim się jest i jak być z Jezusem Chrystusem w szarości dnia codziennego.
Pielgrzymka... dla każdego z Nas to była droga – własna droga, której zapewne każdy z Nas szukał – w słońcu, deszczu, męce, ale przede wszystkim droga radości...

Właśnie w ten sposób w grupie błękitnej Pielgrzymkę przeżywało 126 osób wraz z Ks. Przewodnikiem Tadeuszem Jabłońskim, 3 kapłanami i 1 klerykiem. Skutecznym wsparciem modlitewnym dla wędrujących Pątników była 134 osobowa grupa Pielgrzymów Duchowych.

Intencje mszalne - XXI Niedziela Zwykła

od 23 do 29 sierpnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 22 sierpnia

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
– 22 sierpnia 2010r.

Popielgrzymkowe spotkanie z pielgrzymani

PielgrzymkiW Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia o godz. 20.00 w kościele parafialnym miało miejsce ostatnie spotkanie modlitewne w ramach codziennych Apelów Pielgrzymkowych. Uczestniczyli w nim Pątnicy z naszej parafii, którzy pielgrzymowali z Płocka na Jasną Górę. Była to ich spontaniczna inicjatywa. Chcieli osobiście wyrazić swoją wdzięczność za modlitewne wsparcie oraz podzielić się doświadczeniami z pielgrzymiego szlaku, którym towarzyszył multimedialny pokaz zdjęć. Wspólne spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, dziesiątką różańca i wspólnym śpiewem w kręgu.

Intencje mszalne - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

od 16 do 22 sierpnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2010r.

Apele Pielgrzymkowe w parafii Kroczewo

PielgrzymkiW tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy duchowo pielgrzymować na Jasną Górę wraz z naszymi Siostrami i Braćmi z XXIX Pieszej Pielgrzymki Płockiej. Każdego dnia (od 6 do 14 sierpnia) gromadzimy się o godz. 20.30 w naszej kroczewskiej świątyni na wspólnym Apelu Pielgrzymkowym, który prowadzi ks. Paweł Grąbczewski.
Przy pomocy śpiewu, rozważań i modlitwy różańcowej łączymy się duchowo z wszystkimi pielgrzymami naszej diecezji szczególnie pamiętając o naszych parafialnych pątnikach. Te „niezwykłe spotkania w naszej świątyni na miarę XXI wieku oraz niebywały klimat” gromadzą z dnia na dzień coraz więcej osób. „Niepowtarzalna atmosfera, wzruszające słowa kapłana, wspólna modlitwa i ten olbrzymi oświetlony obraz, i półmrok, i cisza... Jak inaczej może wyglądać modlitwa i nasze spotkanie z Matką Bożą?” – pyta jedna z uczestniczek modlitewnego czuwania.

Intencje mszalne - XIX Niedziela Zwykła

od 9 do 15 sierpnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 8 sierpnia

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
– 8 sierpnia 2010r.

Pielgrzymka na Jasną Górę

PielgrzymkiW piątek 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, wyruszyła na pielgrzymi szlak XXIX Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę.
O godz. 6.00 w bazylice katedralnej Ks. Biskup Piotr Libera odprawił uroczystą Mszę św. dla półtoratysięcznej grupy pątników. W kazaniu przypomniał, na czym polega sens pielgrzymowania i że jest on dobrowolną i świadomą manifestacją wiary, która staje się dla obserwujących czytelnym świadectwem osobistego spotkania z Bogiem.
Po zakończeniu Mszy św. spod katedry w Płocku wyruszyło 11 grup pielgrzymkowych: grupa biało-czerwona, pomarańczowa, zielona, żółta, granatowa, błękitna, miedziana, brązowa, srebrna, złota i biała. Hasłem przewodnim pątniczego szlaku jest zawołanie: Ku wspólnocie świadków.
Z naszej parafii w grupie błękitnej, której przewodnikiem jest Ks. Tadeusz Jabłoński, pielgrzymuje do Częstochowy pielgrzymuje 8 osób: Beata i Maciej Czekalscy, Ewelina Gozdalik, Magdalena Grzybowska, Aneta Jakóbiak, Monika Kowalczyk oraz Agnieszka i Katarzyna Pająk.