Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 lipca 2015

Ogłoszenia parafialne - 19 lipca 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Gorąco zapraszamy do otworzenia swych domów dla młodych pielgrzymów  przybywającej na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Młodzież możecie gościć w swoich domach od 20 do 25 lipca 2016 roku. Młodzież będzie przebywała u Was od wieczora do rana. Cały dzień będą poza Waszym domem i nie trzeba się nimi zajmować, ani udostępniać w tym czasie mieszkania. Prosimy o danie im śniadania i ewentualnej kolacji. Nie trzeba wiele! Wystarczy kawałek podłogi. Młodzież przywozi ze sobą śpiwory i karimaty. Jeżeli jesteście wstanie udostępnić im łóżka lub materace, będzie to mile widziane, ale nie jest to konieczne. W Waszych domach będziecie przyjmować tylko obcokrajowców i ewentualnie młodzież polonijną. Znajomość języków obcych nie jest konieczna. Wystarczy uśmiech, otwarte serce i ręce, którymi można pokazać prawie wszystko.  Od Waszej otwartości i możliwości zależy ile osób przyjmiecie, minimum muszą to być dwie osoby.
Należy zgłosić się do księdza w parafii i wypełnić formularz zgłoszeniowy, przekazując Wasze dane kontaktowe.

2. Podczas wakacji w Parafii będzie zazwyczaj tylko jeden kapłan, dlatego ze spowiedzi będzie można skorzystać głównie przed pierwszą Mszą św. w dzień powszedni. Proszę wtedy przyjść do świątyni 15 minut po godz. 17.00.

3. Prosimy o przestrzeganie zasad kultury ubioru przychodząc do świątyni lub kancelarii parafialnej podczas upalnej pogody. Nie przychodzimy w szortach i w koszulkach nie zakrywających ramion.

4. Od dzisiejszej niedzieli do następnej obchodzimy 16 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W ramach tego tygodnia w następną niedzielę w naszej Parafii będziemy po każdej Mszy św. świecili pojazdy. Przy poświęceni każdy kierowca będzie mógł złożyć ofiarę a ramach akcji 1gr. za 1 km. bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

5. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej lub u Duszpasterzy.

6. Przyjmujemy także zapisy na pielgrzymkę duchową. Są już do odebrania Modlitewniki Pielgrzyma Duchowego. Zapisy i odbiór śpiewnika w zakrystii.

7. W dzisiejszą niedzielę złożyliśmy ofiary na inwestycje parafialne, na położenie podłogi pod ławkami. W minionym miesiącu na ten cel złożyliśmy 2460 zł.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Co to jest naprotechnologia?
  • O znanych muzykach rokowych, którzy wyrastali w środowiskach dalekich od Kościoła, a dzisiaj otwarcie opowiadają o wartościach, które znaleźli w Ewangelii.
  • Jak nieśmiałego chłopca przemienić w dzielnego?
  • Echa papieskiej pielgrzymki do Ameryki Łacińskiej.

24,415,304 unikalnych wizyt