Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 17 maja 2015

Ogłoszenia parafialne - 17 maja 2015

1. Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy naprzemiennie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach.

2. Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy w Załuskach, Państwu Piekarczykom, Policji z Załusk, Druhom Strażakom z Kroczewa i Wojszczyc, a także Panu Adamowi Grzybowskiemu za pomoc w organizacji II Rajdu po Parafii Kroczewo i Gminie Załuski, ku czci św. Jana Pawła II.

3. W dzisiejszą niedzielę można przed świątynią nabywać pamiątki związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, a także cegiełki w ramach akcji „Bilet na Brata”. Prosimy także o wzięcie udziału w akcji, Projekt L4 – skierowany do ludzi chorych i cierpiących, którzy chcieliby swoje modlitwy i cierpienia ofiarować Bogu za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Prosimy takie osoby o zgłaszanie się do stolika.

4. W najbliższą niedzielę – 24 maja dzieci klasy IV na Mszy św. o godz.11.30 złożą uroczyście Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Prosimy o otoczenie pamięcią modlitewną te dzieci.

5. Spowiedź dzieci kl. IV i ich rodziców w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

6. Odpowiadając na apel papieża Franciszka o pomoc materialną poszkodowanym w Nepalu, dzisiaj po każdej Mszy św. możemy do puszki złożyć ofiarę pieniężną na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w tym kraju.

7. W dzisiejszą niedzielę będą rozdawane pamiątki dla dzieci systematycznie uczestniczących w Drodze Krzyżowej. Prosimy te dzieci o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Można zapisywać się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 1-5 października 2015 r. Im szybciej się tym tańszy będzie bilet. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O niezwykłym filmie „Apartament” o św. Janie Pawle II jakiego nie znaliśmy, który wchodzi do kin.
  • O współczesnych Żydach, którzy w Jezusie uznali oczekiwanego Mesjasza.
  • O zmarły niedawno właścicielu firmy Michelin i jego wierze.
  • Jak Duch Święty przemienia grzesznika w świętego.