Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 kwietnia 2015

Ogłoszenia parafialne - 5 kwietnia 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Bardzo serdecznie dziękuję Księdzu Biskupowi Romanowi Marcinkowskiemu za ubogacenie Świąt Wielkanocnych w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za Mszę św. odprawioną za naszych parafian, za pouczające, pełne nadziei i umocnienia słowa homilii. Życzę Księdzu Biskupowi wraz z ks. Pawłem, Panem Wójtem, wszystkimi Parafianami i Gośćmi – Mocy Bożej płynącej od zmartwychwstałego Chrystusa, by nią Ksiądz Biskup umacniał siostry i braci naszej płockiej diecezji.

2. Wszystkim Gościom, którzy na te Święta Wielkanocne powrócili do swych rodzinnych korzeni i Wam, Drodzy Parafianie, my Wasi Duszpasterze, życzymy mocy płynącej od Zmartwychwstałego Chrystusa; miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr; zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze; pracy, która pomaga żyć; uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać; szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie Triduum Paschalnego i Wielkanocy: Druhom Strażakom, Lektorom i Ministrantom, Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Młodzieży pomagającej w dekorowaniu Grobu Pańskiego, wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę.

5. W niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 6.00, 9.30 i 12.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 10.45. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.

6. W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę: w kościele parafialnym o godz. 9.30, 11.30, 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00. Ofiary jakie składamy w II dzień świąt są przeznaczone na uczelnie katolickie.

7. Parafia wspólnie z Gminą organizuje II Rajd Rowerowy po Parafii i Gminie Załuski.  Rajd odbędzie się 16 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe z wiedzy o Parafii i Gminie Załuski wraz z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników, który nie brał udziału w zeszłorocznym rajdzie, dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 10 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Dlaczego kobiety pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu?
  • Rozmowa o materialnych śladach zostawionych przez Jezusa.
  • Dlaczego chrześcijanie zmartwychwstanie Jezusa obchodzą niw w tym samym czasie?
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. znajdziemy plan z Jerozolimą w czasach Jezusa i dzisiaj.
24,415,261 unikalnych wizyt