Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 lutego 2015

Ogłoszenia parafialne - 1 lutego 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie nabożeństwo przy wystawionym Najświętszym Sakramencie oraz wspólna adoracja.

2. Dziś po raz ostatni śpiewamy kolędy w naszej świątyni. W związku z rozbieraniem żłóbka bożonarodzeniowego informujemy, że wszystkie drewniane rzeźby zwierząt, które są autorstwa Pana Sławomira Ibek są do kupienia. Eksponaty można rezerwować bezpośrednio u artysty.

3. Jutro – 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, bardziej znane jako „Święto Matki Bożej Gromnicznej”. Msze święte w kościele parafialnym odprawiane będą o godz. 9.30; 16.30 i 17.30, w kaplicy w Wojszczycach – o godz. 11.00. Zachęcam do zabrania na Mszę św. gromnicy. Świece będą święcone podczas każdej Mszy św. W tym dniu obchodzimy w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary, które będziemy składać w poniedziałek są naszą pomocą klasztorom klauzurowym w Polsce.

4. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu lutym. Po Mszy św. o godz. 17.00 okolicznościowe nabożeństwo.

5. Po świętach Wielkanocnych pragniemy zorganizować z parafii pielgrzymkę do Rzymu, Asyżu i Monte Casino. Wylot z lotniska w Modlinie w poniedziałek – 20 kwietnia, powrót w sobotę 25 kwietnia. Koszt pielgrzymki 430 Euro (noclegi, wyżywienie, karty wstępu i transportu po Włoszech), plus koszt biletu lotniczego (im szybciej zamówiony bilet tym tańszy, na dzień dzisiejszy to około 500 zł.). Ilość miejsc ograniczona (16 osób). Zapisy u księży.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze, którego cena wynosi 5 zł, polecamy następujące artykuły:
  • Wstąp do nas… umrzeć – interesująca rozmowa o rozeznaniu powołania z dominikaninem o. Krzysztofem Pałys.
  • Bez łaski Bożej jestem nikim – o owocach pielgrzymki Franciszka na Filipiny, Kosciele w Azji i sztafecie wielkich papieży opowiada kard. Luis Tagle.
  • Chiara Lubich na ołtarze – o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego założycielki jednego z najpiękniejszych ruchów w Kościele.
  • Płyta DVD zawierająca drugą część (4 ostatnie odcinki) pasjonującego filmu o św. Teresie z Avila.

24,415,191 unikalnych wizyt