Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 stycznia 2015

Ogłoszenia parafialne - 25 stycznia 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bardzo życzliwie przyjęli kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej. Dzięki tej wizycie mamy większe rozeznanie o życiu i problemach Parafian. Stwierdzamy, co napawa nas radością, że pomimo kryzysu zdecydowana większość radzi sobie z dotykającymi problemami. Pragniemy poinformować, że w minionym roku osiem związków niesakramentalnych wzięło ślub kościelny, a po kolędzie trzy dalsze związki wyraziły taką chęć. To jest dla nas duszpasterzy prawdziawa radość. Musimy także stwierdzić, że ilość parafian każdego roku się zmniejsza. Składamy także serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas kolędy, które zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.

2. Po świętach Wielkanocnych pragniemy zorganizować z parafii pielgrzymkę do Rzymu, Asyżu i Monte Casino. Wylot z lotniska w Modlinie w poniedziałek – 13 kwietnia, powrót w sobotę – 18 kwietnia br. Koszt pielgrzymki 430 Euro (noclegi, wyżywienie, karty wstępu i transportu po Włoszech), plus koszt biletu lotniczego (im szybciej zamówiony bilet tym tańszy, na dzień dzisiejszy to około 380 zł.). Ilość miejsc ograniczona – tylko 16. Zapisy u księży.

3. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja podczas nabożeństwa.

4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze, którego cena wynosi 5 zł, polecamy następujące artykuły:
  • Czym jest i jak działa tzw. pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawa Ministerstwa Zdrowia.
  • O tym, że jeszcze nigdy w historii tyle osób nie uczestniczyło w jednej Mszy św. W Eucharystii odprawianej przez papieża Franciszka na Filipinach modliło się ponad 6 milionów ludzi.
  • O mało znanej tragedii mieszkańców Górnego Śląska – zaraz po wojnie Sowieci wywieźli na Wschód kilkadziesiąt tysięcy Górnoślązaków.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” to głośna, szybka i biblijna petarda, a także najnowsza płyta Arki Noego.

23,935,846 unikalnych wizyt