Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 stycznia 2015

Ogłoszenia parafialne - 4 stycznia 2015

1. Dziękujemy Pani Katechetce, Annie Duczman i dzieciom ze szkołypodstawowej w Kroczewie za przedstawienie w kościele „jasełek bożonarodzeniowych”.

2. Trwa wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Prosimy aby podczas wizyty kapłana była cała rodzina. Usprawiedliwieniem może być praca, nauka lub choroba. Dzieci i młodzież, którzy podczas wizyty duszpasterskiej będą w szkole proszeni są o pozostawienie zeszytów lub ćwiczeń do religii, a także indeksów.

3. Pan Adam Grzybowski tak jak ubiegłego roku będzie roznosił wodę święconą, kredę i kadzidło.  Kto nie chce Go przyjąć niech grzecznie podziękuje, a nie wydziwia i obraża. Ofiary jakie złożymy Pan Adam wykorzysta na utrzymanie porządku na cmentarzu.

4. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

5. We wtorek – 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Uroczystością Trzech Króli, Msze św. w ten dzień, tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w Trzech Króli są przeznaczone na misje.

6. Następna niedziela jest druga niedzielą w miesiącu. Ofiary składane w ramach tzw. „tacy inwestycyjnej”, przeznaczone zostaną głównie na ogrzewanie świątyni i kaplicy.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Czym prorok różni się od wróżbity?
  • Bogata tradycja jasełkowa powróciła ze zdwojoną siłą w postaci Orszaku Trzech Króli.
  • Dlaczego nie można dzisiaj poznać  dokładnej daty narodzin Jezusa?
  • Dlaczego warto modlić się we wspólnocie, wyjaśniają ludzie, którzy robią tak od wielu lat.