Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 21 grudnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 21 grudnia 2014

1. Serdecznie dziękujemy ks. kanonikowi Andrzejowi Nowakowskiemu za przeprowadzenie w naszej Parafii Rekolekcji Adwentowych. Dzięki tej duchowej odnowie radośniej i po Bożemu przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia. Księdzu Andrzejowi na Święta Bożego Narodzenia życzymy wytrwałości w posłudze kapelana szpitala i Bożego Błogosławieństwa.

2. Jeszcze tylko w poniedziałek zapraszamy na Roraty.

3. Przypominamy dzieciom klas II, III i IV o tym, że dzisiejsza niedziela jest III niedzielą w miesiącu. O godz. 13.00 jest specjalna Mszę św. Kwadrans wcześniej zaczniemy próbę śpiewu.

4. W środę Wigilia – pamiętajmy o tym, że zgodnie z polską tradycją dzień ten ma charakter postny.

5. Pasterka w kaplicy w Wojszczycach o godz. 22.00, a w świątyni parafialnej o północy.

6. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W kaplicy Msza św. o godz. 13.00.

7. W drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w drugi dzień świąt są przeznaczone na uczelnie katolickie.

8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek – 29 grudnia. Szczegóły podamy w następną niedzielę.

9. Pan Adam Grzybowski, tak jak ubiegłego roku będzie roznosił wodę święconą, kredę i kadzidło. Dnia 27 grudnia od godz. 9.00 będzie w Sobolach, od 12.00 Strubiny, od 16.00 Załuski Objazd. Kolejność jest taka, gdyż te miejscowości będą kolędowane jeszcze w tym roku kalendarzowym. Kto nie chce go przyjąć niech grzecznie podziękuje, a nie wydziwia i obraża. Ofiary jakie złożymy Pan Adam wykorzysta na utrzymanie porządku na cmentarzu.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numer jest podwójny na tę i następna niedzielę. Zawiera specjalny dodatek z modlitwą przy wigilijnym stole i śpiewnik zawierający kilkanaście najpopularniejszych kolęd do wykorzystania przy wieczerzy wigilijnej. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Dlaczego Jezus przyszedł na świat w Imperium Rzymskim, i to w okresie jego największej świetności?
  • O tym, że w Anglii zakrystianie, którzy dekorowali kościół świątecznymi ozdobami, płacili kary pieniężne, a duchownym uczącym o Bożym Narodzeniu groziło więzienie.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera m.in. gęsie pióro do zapisania najważniejszych wydarzeń swojego życia i i ciekawa opowieść wigilijna.