Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 grudnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 14 grudnia 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa Okres Adwentu. Adwent jest to czas naszego oczekiwania i przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z ostatnią wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. Czasem pokutnym jest tylko Okres Wielkiego Postu.

2. Od najbliższego piątku w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia będą pomagały nam Rekolekcje Adwentowe i spowiedź adwentowa. Szczegółowy plan jest w gablocie ogłoszeniowej i na naszej stronie internetowej – Zobacz szczegółowy plan rekolekcji adwentowych.

3. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze „roratnie”, podczas których razem z Matką Bożą będziemy na modlitwie czekać na przyjście Zbawiciela. Msze „roratnie” będą w poniedziałki, środy i soboty o godz. 17.00.

4. Od wielu lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wpisuje się w czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W ramach tej akcji, każdy kto chce wyrazić solidarność z najmłodszymi, a pokrzywdzonymi przez los może nabyć „bożonarodzeniowe” świece Caritas. Mała świeca jest w cenie 6 zł., duża 12 zł. Świece można nabywać w zakrystii.

5. Dzisiejsza niedziela jest II w miesiącu. Ofiary złożyliśmy na tzw. „tacę inwestycyjną” głównie na ogrzewanie świątyni i kaplicy.

6. Przypominamy dzieciom klas II, III i IV oraz ich rodzicom o tym, że następna niedziela jest III niedzielą w miesiącu i przychodzimy na specjalną Mszę św. o godz. 13.00. Od godziny 12.45 będzie trwała próba śpiewu dla dzieci.

7. W roku 2015 w naszej Płockiej Diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Parafiach. W naszej Parafii będzie to miało miejsce 26-27 listopada 2015 roku. W związku z peregrynacją są do nabycia okolicznościowe kalendarze ścienne na 2015 r. w cenie 6 zł. Kalendarze można nabywać w zakrystii.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Adwent. Człowiek według św. Teresy.
  • Jak biegłem z Adasiem na rękach, cały czas modliłem się do św. Judy Tadeusza – mówi komendant Michał Godyń, policjant, który odnalazł zamarzniętego chłopca. O cudzie uratowania małego Adasia.
  • Do czego będą potrzebne komputery na światło, miliardy razy szybsze od obecnie używanych.
  • Uwiedzeni. O tym, ze zakony kontemplacyjne są czytelnym znakiem, że nie wszyscy muszą dostawać medialnej, zakupowej i kredytowej zadyszki.

23,935,780 unikalnych wizyt