Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Zdjęcia z Galerii


Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne - 7 grudnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 7 grudnia 2014

Intencje mszalne
1. Trwa Okres Adwentu. Adwent jest to czas naszego oczekiwania i przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z ostatnią wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. Czasem pokutnym jest tylko Okres Wielkiego Postu.

2. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze „roratnie”, podczas których razem z Matką Bożą będziemy na modlitwie czekać na przyjście Zbawiciela. Msze „roratnie” będą w poniedziałki, środy i soboty o godz. 17.00.

3. Jutro obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – podczas, której będziemy modlili się o dobro i rozwój naszej Gminy, a po niej podczas Sesji Rady Gminy wójt Romuald Woźniak złoży uroczyste ślubowanie o odpowiedzialnym kierowaniu gminą Załuski w najbliższej kadencji, na którą w minioną niedzielę Go wybraliśmy. Po południu Msza św. o godz.  17.00.

4. W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony jest XV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski zbieramy do puszek ofiary na tę pomoc. Wierni tworzący Kościół katolicki na Wschodzie zapewniają o swej gorliwej modlitwie w intencji ofiarodawców.

5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będą rozdawane nagrody dla dzieci systematycznie uczęszczających na różaniec.

6. Od wielu lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wpisuje się w czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W ramach tej akcji, każdy kto chce wyrazić solidarność z najmłodszymi, a pokrzywdzonymi przez los może nabyć „bożonarodzeniowe” świece Caritas. Mała świeca jest w cenie 6 zł., duża 12 zł. Świece można nabywać w zakrystii.

7. W roku 2015 w naszej Płockiej Diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Parafiach. W naszej Parafii będzie to miało miejsce 26-27 listopada 2015 roku. W związku z peregrynacją są do nabycia okolicznościowe kalendarze ścienne na 2015 r. w cenie 6 zł. Kalendarze można nabywać w zakrystii.

8. Następna niedziela jest II w miesiącu. Ofiary składamy na tzw. „tacę inwestycyjną” głównie na ogrzewanie świątyni i kaplicy.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Adwent. Szkoła modlitwy według św. Teresy.
  • Księdza uszanowali. O czasie spędzonym w niewoli u rebeliantów opowiada ks. Mateusz Dziedzic.
  • Wizyta papieża Franciszka w Konstantynopolu – pełna gestów wyrażających tęsknotę za jednością chrześcijan.
  • 365 świadectw męczeństwa za wiarę.
  • Co papież Franciszek myśli o Europie?

19,324,558 unikalnych wizyt