Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 października 2014

Ogłoszenia parafialne - 26 października 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa miesiąc październik, podczas którego wspólnie odmawiamy różaniec. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszach świętych według ustalonej kolejności. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30, a dzisiaj różaniec będzie po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni będą o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.15. Dzieci na piątkowe Nabożeństwo Różańcowe przynoszą ze sobą podpisaną konkursową wyklejankę.

2. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu o godz. 11.30. Prosimy aby podczas Mszy św. na cmentarzu nie przechodzić przed ołtarzem. Można zrobić trochę większe koło i przechodzić alejkami przy parkanie.
Ofiary składane na cmentarzu są przeznaczone na bieżące utrzymanie i inwestycje na cmentarzu.
Przed Mszą św. na cmentarzu odmawiany będzie różaniec połączony z modlitwą wypominkową, a po Mszy św. procesja żałobna wokół cmentarza.

3. W dniu 2 listopada, w niedzielę, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.  O godz. 16.00 będziemy odmawiali na cmentarzu różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami jednorazowymi.

4. Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

5. Nasza parafia włącza się w akcję organizowaną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie i do końca października zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, z którego dochód po utylizacji zostanie przeznaczony na projekty edukacyjne w Afryce. Sprzęt można dostarczać do stodoły w podwórku parafialnym.

6. Prosimy w poszczególnych miejscowościach, wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie zbiórki płodów ziemi na Wyższe Seminarium Duchowe w Płocku i dostarczenie ich do 8 listopada br. na plebanię.

7. Przyjmujemy na roczne i jednorazowe wypominki. Karteczki wypominkowe leżą na stoliku za ławkami. Ofiara na wypominki tak jak w ubiegłym roku – 40 zł od wymienianego imienia i 50 zł od rodziny.

8. Od następnej niedzieli Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane o godz. 16.30 i 17.00. Kancelaria czynna od wtorku do piątku od godz. 15.30 do Mszy św. Nie zmieniamy godzin odprawiania Mszy św. w niedzielę w kaplicy. Msza św. będzie w kaplicy w Wojszczycach zawsze w każdą niedzielę i święta o godz. 8.00.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Co naprawdę się wydarzyło na synodzie biskupów o rodzinie?
  • Rozmowa z ks. abp. Stanisławem Gądeckim jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu.
  • Obrazek z modlitwą męża za swoją żonę.
  • Państwo Islamskie. Zachód kolejny raz walczy z problemem, który częściowo sam sobie stworzył.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera plakat z mistrzami świata w siatkówce. Znajdziemy także odpowiedź na pytanie: co dzieje się 100 lat po śmierci bł. Karoliny Kózkówny?

24,415,295 unikalnych wizyt