Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 października 2014

Ogłoszenia parafialne - 5 października 2014

Ogłoszenia parafialne
1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. wręczenie różańców dla uczniów kl. III, którzy w naszej Parafii pragną przystąpić do Pierwszej komunii Świętej.

2. Trwa miesiąc październik, podczas którego wspólnie odmawiamy różaniec. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, zmiany mogą być w sobotę kiedy będą śluby. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszach świętych według ustalonej kolejności. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00, a dzisiaj różaniec będzie po Sumie.

3. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni będą o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.15. W soboty godziny odprawiania Mszy św. mogą ulec zmianie, może to być spowodowane ślubami. Kto ma zamówioną Mszę św. w sobotę powinien wcześniej sprawdzić w gablocie ogłoszeniowej lub na stronie internetowej.

4. Nabożeństwo Różańcowe z oprawą dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek. W te dni dzieci zbierają wyklejankę, za którą na koniec czekają nagrody.

5. Od października wprowadzamy dodatkową Mszę św. w każdą III niedzielę miesiąca   o godz. 13.00 dla dzieci klas II, III i IV w ramach przygotowania do Komunii Świętej.

6. Nasza parafia włącza się w akcję organizowaną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie i do 15 października zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, z którego dochód po utylizacji zostanie przeznaczony na projekty edukacyjne w Afryce. Sprzęt można dostarczać do stodoły w podwórku parafialnym.

7. W następną niedzielę obchodzimy XIV Dzień Papieski. Po Mszach św. możemy złożyć datek do puszek na stypendia dla biednej a uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia – jest to żywy pomnik stawiany Ojcu Świętemu.

8. W związku z dobrze funkcjonującym ogrzewaniem kaplicy w Wojszczycach, a także z potrzebami Domu Opieki Społecznej i na prośbę wielu zainteresowanych nie zmieniamy godzin odprawiania Mszy św. w niedzielę w kaplicy. Msza św. będzie w kaplicy w Wojszczycach zawsze w każdą niedzielę i święta o godz. 8.00.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze trzecia część „Dzienniczka” siostry Faustyny na płycie CD. Oprócz tego polecamy następujące artykuły:
  • O objawieniach o Bogu miłosiernym trzem zakonnicom przed siostrą Faustyną.
  • O tym, że koszty biurokracji wielkich organizacji pomocowych, firmowanych przez ONZ, sięgają czasami 80 procent.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera obrazek z modlitwą dzieci za rodziców, a także ranking najlepszych ministranckich stron internetowych.

23,952,115 unikalnych wizyt