Jesteś w: Wydarzenia » Pielgrzymki » Karty wstępu na beatyfikację Księdza Jerzego Popiełuszki

Karty wstępu na beatyfikację Księdza Jerzego Popiełuszki

PROGRAM UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNYCH
KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI
W WARSZAWIE

5-6 czerwca 2010r.

5 czerwca 2010 (sobota), Pola Wilanowskie

Wigilijne czuwanie młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej

15.00-17.30 – Spotkanie młodzieży oraz ruchów i wspólnot kościelnych na Polach Wilanowskich (w programie m.in. tańce uwielbienia, miasteczko telewizyjne).
17.30-19.00 – Widowisko muzyczne - z rekonstrukcją wydarzeń historycznych - poświęcone ks. Jerzemu Popiełuszce, transmitowane przez Telewizję Polską S.A.
19.00-21.00 – "Godzina dziękczynienia i uwielbienia", koncert dla młodzieży ("Deus Meus").

6 czerwca 2010 (niedziela), Plac Piłsudskiego

Uroczystość Beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki

Uroczystości przewodniczy delegat Ojca św. Benedykta XVI Abp Angelo Amato. Zaproszone są najwyższe władze państwowe, przedstawiciele parlamentu, samorządu, władze miasta oraz liczni goście z kraju i z zagranicy.

7.00 – Otwarcie sektorów dla wiernych
9.00-10.30 – Program religijno-artystyczny.
10.45 – Wejście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, wciągnięcie na maszt flagi Rzeczypospolitej Polskiej i flagi Watykanu, hymny państwowe.

11.00-13.30 – MSZA ŚWIĘTA BEATYFIKACYJNA
(Koncelebrować ją będzie około 120 biskupów i około 1400 kapłanów. Msza św. rozpocznie się odczytaniem dokumentu Stolicy Apostolskiej o wyniesieniu na ołtarze Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki i wniesieniem relikwii nowego błogosławionego)

Wejście do sektorów za okazaniem kart wstępu rozprowadzanych przez Kurię Metropolitalną Warszawską oraz kurie innych diecezji.
Karty wstępu obowiązują tylko na Placu Piłsudskiego. W przyległych ulicach będą rozstawione TELEBIMY, tam nie potrzeba kart wstępu.
Bardzo serdecznie zapraszamy.

Procesyjne przeniesienie relikwii Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki
z Placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie

Po zakończeniu uroczystości na Placu Piłsudskiego – uformuje się szyk procesji i nastąpi uroczyste przeniesienie relikwii nowego błogosławionego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na poszczególnych odcinkach trasy kolumnie pielgrzymkowej towarzyszyć będą orkiestry.
Relikwie będą witane na granicach parafii leżących na trasie przejścia pielgrzymki. Relikwie poniosą wydelegowani przedstawiciele tych parafii i środowisk.
Do udziału w procesji zaproszeni są wszyscy uczestnicy uroczystości beatyfikacyjnych.

14.00 – Wyjście procesji z Placu Piłsudskiego.
18.00 – Zakończenie procesji nabożeństwem przed świątynią na Polach Wilanowskich i wprowadzenie relikwii do Świątyni Opatrzności.
18.30 – Zakończenie obchodów beatyfikacyjnych i Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich.