Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 sierpnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 10 sierpnia 2014

Ogłoszenia parafialne
1. W okresie wakacyjnym w kościele jest obecny tylko jeden kapłan, dlatego też ze spowiedzi można skorzystać tylko przed Mszą św. zarówno w niedzielę, jak i w dzień powszedni. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przychodzenie do świątyni.

2. Od 6 sierpnia do środy włącznie zapraszamy „Pielgrzymów Duchowych” i wszystkich chętnych do udziału w Mszy św. o godz. 20.00 oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim o godz. 20.30 podczas, którego będziemy łączyli się duchowo z wszystkimi pielgrzymami podążającymi w tych dniach na Jasną Górę.
Dziś nie ma dodatkowej Mszy św. o godz. 20.00 natomiast Apel Pielgrzymkowy rozpoczyna się jak zwykle o godz. 20.30.

3. W piątek – 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszę św. jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy święcić przyniesione do świątyni bukiety ziół i kwiatów.

4. Caritas naszej diecezji również w tym roku prowadzi akcję „Tornister pełen uśmiechów”. W tej akcji dostaliśmy 10 plecaków szkolnych, które należy napełnić przyborami szkolnymi i zeszytami dla uczniów młodszych klas dotkniętych biedą. Chętnych do wzięcia udziału w tej akcji prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po plecaki w celu ich napełnienia. Plecaki z potrzebnymi rzeczami dostaną dzieci z niezamożnych rodzin naszej parafii na początku nowego roku szkolnego.

5. Za dwa tygodnie w niedzielę 24 sierpnia br. będziemy gościć w naszej parafii Księdza Biskupa Piotra Liberę, który podczas Mszy św. o godz. 11.30 dokona uroczystego poświecenia nowych witraży w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich fundatorów, parafian i gości przebywających na terenie parafii.

6. W minionym tygodniu do wieczności przeszli śp. Arkadiusz Zdański i śp. Wacława Wasiak z Niepiekieł oraz śp. Halina Lakoma pochodząca z Gostolina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • Lekcja patriotyzmu – o spotkaniu 2000 harcerzy, którzy przyjechali do Warszawy z całej Polski, aby oddać hołd powstańcom.
  • Salome – o koreańskim sanktuarium męczenników, które odwiedzi w piątek papież Franciszek.
  • Zabić z miłości? – ciekawa rozmowa z ks. Prof. Stanisławem Warzeszakiem o tym, czy ciężka nieuleczalna choroba usprawiedliwia zabicie nienarodzonego dziecka.
  • Obdarowani – o małżeńskich kryzysach, teologii ciała o obdarowaniu sobą opowiadają Państwo Makowscy.

24,415,268 unikalnych wizyt