Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 czerwca 2014

Ogłoszenia parafialne - 1 czerwca 2014

Ogłoszenia parafialne
1.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

2. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem można do puszki złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. W imieniu kard. Nycza składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w sposób szczególny poświęcony uwielbieniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w kościele parafialnym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele według ustalonego porządku. Dzisiaj po Sumie, w następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu czerwcu, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwa. Spowiedź przed i podczas Mszy św.

5. W dniu 23 maja br. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek przed kościołami, na rzecz poszkodowanych w powodzi stulecia na Bałkanach. Biskup Płocki informuję, że nasza diecezja włączy się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Proszę Was, byście w swoich wspólnotach parafialnych przeprowadzili kwestę w niedzielę 8 czerwca br. Pamiętając o powodzi, która cztery lata temu boleśnie dotknęła m.in. region Płocka wesprzyjmy zebranymi pieniędzmi oraz  modlitwami ofiary  kataklizmu na Bałkanach. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Do dzisiejszego numeru dołączony jest audiobook szczególnie dla tych, którzy nie poznali pełni radości dzieciństwa i dorastania… Oprócz tego szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • Pielgrzymka papieża Franciszka do Ziemi Świętej.
  • Co zawiera słynny Dokument z Aparecidy, nad którym pracował jeszcze jako kardynał, obecny papież Franciszek.
  • Historia człowieka ocalonego przez Boże Miłosierdzie.
  • Dlaczego mieszkańcy największych brazylijskich miast na ulicach protestują przeciwko mundialowi?

23,952,198 unikalnych wizyt