Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 kwietnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 6 kwietnia 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Prałatowi Jerzemu Zającowi za przeprowadzenie rekolekcji w naszej Parafii. Wyrażamy nadzieję, ze dzięki naukom Księdza Jerzego, dobrze przeżytej spowiedzi i łasce Bożej Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla naszej Parafii radosne i błogosławione, czego z całego serca również Księdzu Prałatowi życzymy.

2. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Prosimy o zorganizowanie takiej zbiórki w miejscowościach Parafii do Niedzieli Palmowej. W minionym roku ofiar nie złożono ze Strubin i Kroczewa Kolonii. Z góry dziękujemy osobom, które zaangażują się w tę akcję.
Dziękujemy mieszkańcom Wojszczyc i Niepiekieł za złożenie na ten cel ofiar w minionym tygodniu.
Dziękujemy mieszkańcom Załusk, Błogosławia, Swobodni, Kroczewa – Osiedla, Strony Prawej, Baraków, Domu Nauczyciela i Ośrodka, Trębek Nowych – Strug-Górka, Przy Bruku i Nieba oraz Trębek Starych za złożenie na ten cel ofiar w minionym tygodniu.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Katechetce Annie Duczman i dzieciom z Koła Misyjnego w Emolinku i Kroczewie za przepiękną akcje „palmy dla misjonarzy”.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.30 Droga Krzyżowa ulicami Kroczewa. Zapraszamy na Drogę Krzyżową a lampionami, zniczami lub latarkami elektrycznymi.

5. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palem, a na Mszy św. o godz. 9.30 będzie uroczyste wejście z procesją wokół kościoła, dobrze byłoby, aby każdy na tej Mszy św. był z palmą.

6. Parafia wspólnie z Gminą organizuje rajd rowerowy po Gminie Załuski, jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Rajd odbędzie się 17 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach, prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe i z wiedzy o Janie Pawle II z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 4 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

7. Szukamy chętna osobę do sprzątania kościoła. Warunki pracy do uzgodnienia.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • Wielkopostny cyklu „Jan Paweł od krzyża” – „Dźwiganie krzyża choroby”.
  • Czy katolik może modlić się o pieniądze?
  • Zamrożona Olimpiada – czy igrzyska w Krakowie to niemądry pomysł.
  • Fenomen Węgier – Drugie Życie Orbana.


23,949,453 unikalnych wizyt