Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 21 marca

Ogłoszenia parafialne - 21 marca

Ogłoszenia parafialne – 14 marca 2010r.

1. Przypominamy, że jeszcze przez dwa tygodnie trwa Okres Wielkiego Postu. Przeżyjmy go jako czas pokuty i refleksji nad męką i śmiercią Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Niech będzie to nasze przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

2. Dziękujemy mieszkańcom Załusk Starych, Niepiekieł, Załusk Objazdu, Swobodni, Wojen, Henrysina, Błogosławia, Smół i Jaworowa za złożenie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Po wyjściu z kościoła można kupić palmę na Niedzielę Palmową. Palmy przygotowały dzieci naszej parafii pod kierunkiem Pani katechetki – Anny Duczman. Całość dochodu ze sprzedaży palemek jest przeznaczona od dzieci na misje. Jest także jedna duża palma wykonana przez dzieci kl. III pod kierunkiem Pani wice Dyrektor. Po Mszy św. będziemy licytować tę palmę, dlatego proszę przez chwilę pozostać w świątyni.

4. Są już do kupienia „paschaliki wielkanocne”, które będzie można wykorzystać na nabożeństwie światła w Wielką Sobotę, a w Święta zapalić przy śniadaniu wielkanocnym. Cena „Paschalika” 5 zł, można go kupić przy wyjściu z kościoła.
Jest to akcja Caritas Polska.

5. W czwartek – 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to dzień świętości życia Msze św. w ten dzień są o godz. 9.30, 16.30 i 17.00. W Wojszczycach o 15.00.
Na Mszy św. o godz. 9.30 i 17.00 można przystąpić do duchowej adopcji.

6. W piątek przed Niedzielą Palmową obchodzimy Święto Matki Bożej Bolesnej – jest to patronalne święto naszej świątyni. Dla uczczenia tego zapomnianego święta w każdy piątek przed Niedzielą Palmową będziemy organizowali Drogę Krzyżowa ulicami Kroczewa.
Zapraszamy w najbliższy piątek na Drogę Krzyżową. Duży Krzyż będą nieśli tak jak ubiegłych lat przedstawiciele poszczególnych miejscowości i poszczególnych stanów.

7. W sobotę – 27 marca możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej. Spowiedź w Kroczewie od godz. 10.00 do 12.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.00.
W Wojszczycach od godz. 15.00.

8. Za tydzień w Niedzielę Palmową poświęcenie palm przed każdą Mszą św. a przed Mszą św. o godz. 9.30 uroczysta procesja z palmami.

9. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, szczególnie te na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”...

W dzisiejszym świątecznym numerze godne polecenia są następujące artykuły:
• Samotność Ukrzyżowanego
• Dziadkowie niezastąpieni
• Nowe podatki prorodzinne
• A w „Małym Gościu Niedzielnym” – naklejka na krzyż z poprzedniego numeru, a także wiele ciekawych informacji o Świętym Krzyżu
• Dzieci w sieci

– A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

Uwaga! Do dzisiejszego numeru dołączona jest płyta” Pieśń baranka – o męce i zmartwychwstaniu Chrystusa” w wykonaniu braci dominikanów.