Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 27 października 2013

Ogłoszenia parafialne - 27 października 2013

Ogłoszenia parafialne
1. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie rozpoczynało się o godz. 16.30, dlatego też Msze św. przez cały październik będą o godz. 16.00 i druga bezpośrednio po różańcu około godz. 17.15. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce.
W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

3. W piątek w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w kościele o godz. 9.30 i na cmentarzu o godz. 11.30. Prosimy aby podczas Mszy św. na cmentarzu nie przechodzić przed ołtarzem. Można zrobić trochę większe koło.
Przed Mszą św. na cmentarzu odmawiany będzie różaniec połączony z modlitwą wypominkową, a po Mszy św. procesja żałobna wokół cmentarza.

4. W dniu 2 listopada, w sobotę, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w ten dzień o godz. 9.30, 11.30 i 16.30.
Na Mszy sw. o godz. 16.30 Bożemu Miłosierdziu będziemy polecali wszystkich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatniego roku. Po Mszy św. różaniec na cmentarzu połączony z wypominkami jednorazowymi.

5. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne.

6. W następną niedzielę – 3 listopada na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszego Gimnazjum pod kierunkiem ks. Pawła przedstawi program słowno-muzyczny pt. „Nie wierzysz – nie żyjesz”.

7. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne. W wypominkach od ubiegłego roku nic się nie zmieniło – 40 zł. od wymienianego imienia i 50 zł od całej rodziny bądź rodziców bez wymienianych imion.  Odpowiedzialnym za wypominki jest ks. Paweł.

8. Tak jak lat ubiegłych zbieramy dary ziemi dla Płockiego Seminarium Duchownego. Proszę w poszczególnych miejscowościach o zorganizowanie zbiórki na ten cel. Liczymy również na indywidualnych ofiarodawców. Płody ziemi prosimy dostarczyć na plebanię.

9. Od następnej niedzieli do wiosennej zmiany czasu Msza św. w niedzielę w kaplicy w Wojszczycach o godz. 15.00, a w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. 16.30 i godz. 17.00.

10. Dziękujemy Pani Marii Piotrowskiej z miejscowości Zaręby za ofiarowanie kwiatów doniczkowych do kościoła i kaplicy.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • O tym, ze w najbliższym czasie we Francji zostanie zburzonych 250 kościołów.
  • Czas powstrzymać ideologię gender.
  • O tym, że nie można liczyć na wsparcie instytucji międzynarodowych w sporze z Rosją o prawdę na temat zbrodni katyńskiej.
  • Widowisko „Franciszek” – wydarzeniem religijno-kulturalnym.
– Kolejnym numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera informacje o bł. Ronaldo Rivi, który nie wyrzekł się wiary, za co poniósł śmierć męczeńską. Jest również mowa o Skautach Europy. Oprócz tego specjalny dodatek - kalendarz na 2014 rok.
23,935,803 unikalnych wizyt