Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 października 2013

Ogłoszenia parafialne - 6 października 2013

Ogłoszenia parafialne
1. Dzisiejsza niedziela jest pierwsza w miesiącu październiku. Po Sumie nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna. Będzie to już ostatnia procesja w tym roku, następna w poranek wielkanocny.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 na spotkanie zostają uczniowie klas II i IV i ich rodzice.

3. Przed boczna kaplicą prezentowane są projekty witraży na prawą stronę okien w świątyni. Tematyką jest życie i działalność patrona naszej Parafii – św. Jana Chrzciciela. Jest osiem witraży. Pięć z nich już ma już swoich fundatorów. Są do zagospodarowania jeszcze pozostałe. Koszt jednego witraża to około 3,5 tys. zł. Przypominamy, że na witrażach będzie umieszczone nazwisko fundatora wypalone w temperaturze 4 tys. stopni.

4. Trwa miesiąc październik, w którym razem z Maryja modlimy się na różańcu. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie rozpoczynało się o godz. 16.30, dlatego też Msze św. przez cały październik będą o godz. 16.00 i druga bezpośrednio po różańcu około godz. 17.15. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe będzie z udziałem i zaangażowaniem dzieci. Podczas tych nabożeństw dzieci zbierają karteczki, a dla najgorliwszych na koniec przewidziane są nagrody.

6. Następna niedziela jest II niedziela w miesiącu – ofiary składane w ten dzień są na inwestycje parafialne.

7. Za ławkami znajdują się karteczki, na których możemy zapisywać bliskich zmarłych polecanych w rocznej modlitwie „wypominkowej”. W wypominkach nic od ubiegłego roku się nie zmieniło, a odpowiedzialnym za nie jest ks. Paweł.

8. Są do kupienia „kalendarze rolnicze” w wydaniu książkowym z ciekawymi poradami i rolniczymi uwagami. Cena kalendarza 25 zł. Kalendarze można nabyć w zakrystii. Ilość bardzo ograniczona.

9. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka oraz prośbę Konferencji Episkopatu Polski Diecezja Płocka włączy się w pomoc finansową na rzecz ogarniętej wojną Syrii. Każdy przed świątynią będzie mógł włożyć do puszki datek na tę pomoc.

10. Jak słyszeliśmy, za tydzień, podczas XIII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Dialogu, będziemy mieli okazję wspomóc  dzieło, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Poprzez złożenie do puszki ofiary na stypendia wspieramy ponad 2500 stypendystów z całej Polski pochodzących głównie z rodzin wielodzietnych. Dzięki ofiarności Polaków z kraju i z zagranicy mogą oni realizować swoje marzenia edukacyjne.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • W dodatku specjalnym cały wywiad udzielony przez Papieża Franciszka jezuickiemu pismu.
  • Nowenna Pompejańska, która przeżywa w Polsce renesans. Dzięki jej odmawianiu, jak obiecała Maryja, dzieją się cuda.
  • Ewa Malejonek, żona nawróconego muzyka Darka Malejonka, opowiada o swojej drodze do Kościoła i reakcji na nawrócenie męża.
  • Jak sprawa Juli Tymoszenko wpłynie na rozmowy o integracji Ukrainy z Unia Europejską?

23,935,738 unikalnych wizyt