Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 września 2013

Ogłoszenia parafialne - 29 września 2013

Ogłoszenia parafialne
1. W dzisiejszą  niedzielę  zapraszamy na godz. 14.30 do szkoły w Kroczewie wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na II sesję.

2. Przed boczna kaplicą prezentowane są projekty witraży na prawą stronę okien w świątyni. Tematyką jest życie i działalność patrona naszej Parafii – św. Jana Chrzciciela. Jest osiem witraży. Pięć z nich już ma już swoich fundatorów. Są do zagospodarowania jeszcze pozostałe. Koszt jednego witraża to około 3,5 tys. zł. Przypominamy, że na witrażach będzie umieszczone nazwisko fundatora wypalone w temperaturze 4 tys. stopni.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym razem z Maryja modlimy się na różańcu. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie rozpoczynało się o godz. 16.30, dlatego też Msze św. przez cały październik będą o godz. 16.00 i druga bezpośrednio po różańcu około godz. 17.15. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe będzie z udziałem i zaangażowaniem dzieci. Podczas tych nabożeństw dzieci zbierają karteczki, a dla najgorliwszych na koniec przewidziane są nagrody.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota w miesiącu. W piątek po Mszy św. o godz. 17.15 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a w sobotę oddamy cześć Maryi podczas modlitwy różańcowej.

6. Najbliższa niedziela jest pierwsza w miesiącu październiku. Po Sumie nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna. Będzie to już ostatnia procesja w tym roku, następna – w poranek wielkanocny.

7. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci klas II i ich rodziców – podczas spotkania będą zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Również na to spotkanie przychodzą uczniowie klas IV i ich rodzice.

8. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka oraz prośbę Konferencji Episkopatu Polski Diecezja Płocka włączy się w pomoc finansową na rzecz ogarniętej wojną Syrii. Konkretnym wyrazem tej pomocy będzie zbiórka ofiar do puszek we wszystkich kościołach naszej diecezji, w niedzielę 6 października. Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiona żywność, leki i odzież dla narodu syryjskiego. Włączmy się w duchu miłości chrześcijańskiej w tę szlachetną inicjatywę.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Co dokładnie powiedział papież Franciszek udzielając wywiadu jezuickim czasopismom?
  • O tym, że 1945 roku z Górnego Śląska Sowieci wywieźli do pracy w kopalniach Dombasu dziesiątki tysięcy osób. Dopiero teraz dowiadujemy się gdzie są ich groby.
  • Kto podpalił Syrię?.
– Kolejnym numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera wspomnienie siostry Łucji z objawień w Fatimie i duży plakat z papieżem Franciszkiem.

23,949,479 unikalnych wizyt