Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 28 października 2012

Ogłoszenia parafialne - 28 października 2012

Ogłoszenia parafialne1. Jeszcze przez ostatnie trzy dni października zapraszamy na godz. 16.30 na modlitwę różańcową.

2. Robiąc generalne porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do przeznaczonych do tego śmietników. Liście, gałęzie i żywe kwiaty prosimy, aby nie wrzucać do śmietników tylko w wyznaczone na placu miejsce. Liście także możemy wyrzucać na przyczepę, która będzie stała na środku cmentarza (ale tylko liście). Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagę bałaganiarzom, którzy nie słyszą takich ogłoszeń bo nie chodzą do kościoła lub są z innych parafii.

3. Msza św. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 9.30 w kościele i o 11.30 na cmentarzu. Przed Mszą św. na cmentarzu będzie modlitwa wypominkowa, a po Mszy św. procesja żałobna wokół cmentarza.

4. W dniu 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 9.30, 11,30 i 16.30. Na Mszy św. o godz. 16.30 będziemy Bożemu Miłosierdziu szczególnie polecali tych, którzy odeszli do wieczności od ubiegłorocznej uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy, aby do kościoła rodzina tych zmarłych przyniosła znicz, który zapali podczas modlitwy wiernych a następnie zabierze go na cmentarz. Tam odmówimy różaniec połączony z modlitwą wypominkową, a znicze zaniesiemy na groby bliskich.

5. W następną niedzielę – 4 listopada na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszego Gimnazjum pod kierunkiem ks. Pawła przedstawi Zaduszki parafialne pt. „Żyje się tylko chwilę”. Zapraszamy.

6. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Proszę na karteczkach zaznaczać także miejscowość. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za organizację wypominek odpowiedzialny jest ks. Paweł.

7. Jak poprzednich lat zbieramy dary ziemi dla Płockiego Wyższego Seminarium Duchownego. Proszę poszczególne miejscowości o zorganizowanie takiej zbiórki. Dziękujemy już mieszkańcom Wojen i Emolinka za złożenie darów na ten cel.

8. Dziękujemy Pani Marii Piotrowskiej z Zarąb za ofiarowanie kwiatów doniczkowych do kościoła i kaplicy.

9. Podczas liczenia w minioną niedzielę wiernych w kościołach w Polsce, informujemy, że w naszej parafii było na Mszach św. 742 osoby na 3280 mieszkańców parafii. Odliczając małe dzieci, staruszków i chorych, zobowiązanych do uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, deklarujących się jako katolicy, a więc przestrzegających przykazania Boże i kościelne jest 2430 wiernych. Z tego obowiązku w naszej parafii w minioną niedzielę wywiązało się 30,5% wiernych.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

• Geografia wiary i niewiary – rozmowa z kard. Nyczem na temat synodu biskupów o nowej ewangelizacji.
• Kompromis ważniejszy niż dzieci – rozmowa z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
• Dialog z lefebrystami utknął w martwym punkcie.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

24,139,320 unikalnych wizyt