Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 21 października 2012

Ogłoszenia parafialne - 21 października 2012

Ogłoszenia parafialne1. Przez miesiąc październik oddajemy cześć Matce Bożej przez modlitwę różańcową. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie rozpoczynało się o godz. 16.30, dlatego też Msze św. przez cały październik będą o godz. 16.00 i druga bezpośrednio po różańcu około godz. 17.15.

2. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe będzie dla dzieci i z zaangażowaniem dzieci. Podczas tych nabożeństw dzieci zbierają karteczki, a dla najbardziej wytrwałych przewidziane na koniec są nagrody.

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu październiku. Po sumie nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna. Będzie to już ostatnia procesja w tym roku, następna w poranek wielkanocny.

4. Przed i po Mszy św. można zabierać karteczki na których wpisujemy zmarłych wymienianych w modlitwie wypominkowej. Proszę na karteczkach zaznaczać także miejscowość. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za organizację wypominek odpowiedzialny jest ks. Paweł.

5. Jak słyszeliśmy w czytanym liście w następną niedzielę zbieramy po każdej Mszy św. do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które są przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzących z biednych rodzin.

6. Powracamy w każdą II niedzielę miesiąca do zbierania i przeznaczania ofiar na inwestycje parafialne. Głównym celem będzie zmiana ogrzewania kościoła i kaplicy. Taca z następnej niedzieli jest na ten cel.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

• Dlaczego Robert Schuman, jeden z założycieli zjednoczonej Europy, może wkrótce zostać ogłoszony błogosławionym?
• Przebudzenie duchowe w Polsce jest faktem, a nie chwytem reklamowym.
• O nowych doktorach Kościoła: św. Hildegardzie z Bingen i św. Janie z Avila.
• Katastrofa Smoleńska – bez spokoju po śmierci.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.