Jesteś w: Wydarzenia » Pielgrzymki » Spotkanie z pielgrzymami w Wojszczycach

Spotkanie z pielgrzymami w Wojszczycach

PielgrzymkiW niedzielę 1 lipca 2012r. przez miejscowości naszej parafii wędrowali pątnicy do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Pierwszy planowy odpoczynek w tym dniu miał miejsce w Wojszczycach. Pielgrzymi najpierw nawiedzili kaplicę a potem posiadali w cieniu drzew i krzewów, aby zregenerować swoje siły.
W imieniu Ks. Proboszcza i swoim własnym pątników pozdrowił serdecznie Ks. Wikariusz parafii Kroczewo. Po wspólnej modlitwie i śpiewie Ks. Paweł Grąbczewski udzielił im okolicznościowego błogosławieństwa na dalszy trud pielgrzymowania.
Piesza pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu organizowana jest już po raz szósty przez Wspólnoty Nieustannego Różańca. Pielgrzymi mają do pokonania ok. 190 km. W tym roku Duchowym Przewodnikiem pątniczego szlaku był ks. Piotr Patyk z Lublina wspierany przez dk. Dariusza Krawczyka.