Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 3 czerwca 2012

Ogłoszenia parafialne - 3 czerwca 2012

Ogłoszenia parafialne1. Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje za życzenia, modlitwę i pamiątki z okazji jubileuszu – 25-lecia kapłaństwa. Szczególne podziękowania składa Władzom Gminy Załuski na czele z Panem Wójtem za pomoc i zaangażowanie w organizację jubileuszu.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.

3. Zakończył się miesiąc maj. Na parafialnej stronie internetowej można zobaczyć wszystkie figurki w naszej parafii. Większość figurek jest zadbana, jednak kilka wymaga troski i remontu, na zdjęciach możemy zobaczyć, które to są. Wybraliśmy trzy najbardziej zadbane figurki w naszej parafii, są to figurki w Emolinku, Kroczewie, Trębkach Nowych (przy posesji P. Rodzików).

4. Trwa miesiąc czerwiec, po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Czerwcowe, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, gdyż w ten dzień już po raz piąty obchodzimy Święto Dziękczynienia.

6. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie zwana Bożym Ciałem. Msze św. w ten dzień tylko o godz. 9.30 i 11.30 zakończona Procesją Eucharystyczną ulicami Kroczewa. Trasa procesji tak jak lat ubiegłych. W tym roku ołtarze stroją:
Ołtarz I – przy figurce obok stawu, mieszkańcy Kroczewa (str. prawa)
Ołtarz II – przy posesji Państwa Krawieczyńskich, mieszkańcy Trębek Nowych (ośrodek)
Ołtarz III – przy remizie OSP, mieszkańcy Smół
Ołtarz IV – przy świątyni, mieszkańcy Emolinka
Na procesję zapraszamy: Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich Parafian. Nie zapomnijmy o dekoracji swych okien, szczególnie tych na trasie procesji.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

• O świętych dzieciach, które przypominają dorosłym, jakim trzeba się stać, by wejść do Królestwa Bożego.
• Rozmowa z ks. bp. Dajczakiem o głoszeniu Jezusa na stadionie.
• Kolejna sprawa zwrotu majątku kościelnego, w której oskarżenia okazały się bezpodstawne.
• Więzienie za krytykę gejów – tak przewiduje projekt skierowany do prac w sejmie przez lewicę.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.