Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 listopada 2011

Ogłoszenia parafialne - 6 listopada 2011

Ogłoszenia parafialne1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne w intencji naszych bliskich Zmarłych.

2. W dzisiejszą niedzielę – 6 listopada na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej pod kierunkiem ks. Pawła przedstawi „Zaduszki parafialne”. Serdecznie zapraszamy.

3. Od listopada Msze św. w dzień powszedni o godz. 16.30 i 17.00. W Wojszczycach Msza św. w niedzielę i święta nakazane o godz. 15.00.

4. Kancelaria parafialna od listopada czynna w wyznaczone dni od godz. 15.30 do 16.15.

5. Jak lat ubiegłych organizujemy zbiórkę płodów ziemi dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Prosimy o zorganizowanie zbiórki w poszczególnych miejscowościach. Dziękujemy mieszkańcom Wojen za złożenie darów na ten cel.

6. Pomimo wielu trudności w latach ubiegłych, nie zrezygnowaliśmy ze scholi parafialnej. Zachęcamy dzieci ze szkól podstawowych pragnących włączyć się w śpiew, aby zostali dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 na krótką próbę. Proponujemy na początek, aby próby odbywały się w pierwszą i drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.30. Może wtedy łatwiej będzie rodzicom przywieść dzieci. Zachęcamy do śpiewania także przedszkolaki. Jeżeli nasz pomysł spotka się z akceptacją dzieci i rodziców wspólnie będziemy wyjeżdżali na konkursy i festiwale. Najbliższy to pod koniec kwietnia w Łodzi. Próby będzie prowadził Pan Organista z Księdzem Pawłem.

7. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W przyjmowaniu wypominek nic się nie zmieniło od ubiegłego roku, odpowiedzialny za nie jest ks. Paweł.

8. W następną niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj możemy wziąć ulotkę o wysyłaniu SMS-ów, z których dochód przeznaczony jest na pomoc uchodźcom w Sudanie. W niedzielę – 13 listopada można będzie złożyć na ten cel datek do puszki przed kościołem.

9. Następna niedziela jest drugą niedzielą w miesiącu – taca inwestycyjna. Przez najbliższe cztery miesiące w każdą II niedzielę taca będzie przeznaczana na zakup oleju niezbędnego do ogrzewania kościoła.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone dziś ofiary, które przeznaczone są na nowy obraz Błogosławionego Jana Pawła II.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• O zaangażowaniu wszystkich religii na rzecz pokoju podczas spotkania w Asyżu.
• O tym, ze w historii Polski krzyż i wolność kraju zawrze idą w parze.
• O Tyskich Wieczorach Uwielbienia, które gromadzą wielotysięczne tłumy.
• O nowym zgromadzeniu zakonnym w Hiszpanii, do którego w ciąg8u kilku ostatnich lat dołączyło już ponad 200 dziewcząt.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

24,415,332 unikalnych wizyt